Wpis z mikrobloga

Chciałem zainstalować syfon do pralki ten z kulką na sprężynie, ale napotkałem problem. W wąskiej ścianie 8cm mam kolanko 32mm z wyjściową mufą na łazienkę. Wystaje ono kilka centymetrów co trochę mnie irytuje, bo chce dosunąć pralkę najbliżej ściany jak to możliwe. Jak powinienem to zrobić? Po odcięciu mufy zostaje krótkie kolanko 32mm, a syfon też ma 32mm oba złącza męskie. Są jakieś łączniki dostępne na rynku czy coś co pozwoli rozwiązać ten problem? Ostateczność to wepchać wąż od pralki w odpływ i ładnie uszczelnić, ale chciałbym mieć ten syfon jednak. Z góry dzięki. #hydraulika #remontujzwykopem #budujzwykopem
asxx3 - Chciałem zainstalować syfon do pralki ten z kulką na sprężynie, ale napotkałe...

źródło: comment_wgdmAt9oCfOy8jtFh8HZnCmJweUBUSsJ.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@asxx3 Po pierwsze wywal kulke z tego syfonu - wiecej z nią problemu niż pożytku. Sam wąż odplywowy z pralki jest tak ułożony, ze tworzy się naturalny syfon i nic nie smierdzi z pralki.

A taką mufe znajdziesz w kazdym budowlanym typu casto leroy itp, tym bardziej w jakichś lokalnych sklepach hydraulicznych.
  • Odpowiedz
@tomzi: Chyba się nie rozumiemy, zakładając przedłużkę z dwoma mufami znów będę miał te 5cm więcej i pralką będzie odstawała od ściany + syfon to będzie z 10cm, a właśnie tego chce uniknąć. Chyba, że są jakieś przedłużki wewnętrzne, które mogę włozyć w środek rury 32mm.
@stefan_pmp: Tak jak wąż jest długi w literę "U" to naturalnie woda stoi i jest taki syfon, ale chciałem to zrobić poprawnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@stefan_pmp: niby tak, ale zdarzało się u mnie czuć zapach zanim nie dorzuciłem takiego cuda. Tak samo u rodziny był problem i tam wymieniliśmy syfon od zlewem na taki z dodatkiem wyjściem na pralkę. Może woda za szybko z węża parowała? Nie wiem, ale działa.
  • Odpowiedz
@stefan_pmp: Hmm... Tam jest z 1cm chwytu do momentu zakrętu gdzie jest zwężenie w kolanie. Wystarczy? Oczywiście nowe kolanko też by trzeba przyciąć.
  • Odpowiedz
  • 0
@kwiateusz problem z tą kulką jest taki, ze jak zlapie trochę syfu to sie potrafi zaklinować. Pół biedy, jak zaklinune się w pozycji otwartej, wtedy po prostu nie dziala. Gorzej jak sie zaklinuje w pozycji zamkniętej, wtedy pralka nie odpompowuje wody i pojawia się problem z pompą. Sam przez takie cudo musiałem pompę wymieniać
  • Odpowiedz
  • 0
@kwiateusz bez kulki, to pelnin rolę jedynie estetycznego przyłącza do sciany, ale wąż odplywowy za pralką i tak jest ułożony w literę U wiec powstaje natoralny syfon i nic z pralki nie śmierdzi.
  • Odpowiedz
tak jest ułożony w literę U wiec powstaje natoralny syfon i nic z pralki nie śmierdzi.


@tomzi: nie zawsze ten naturalny syfon jest szczelny - zapominasz o tym, że pralka pompuje wodę pod ciśnieniem i całkiem dużą prędkością, więcj jeśli to "U" nie jest wystarczająco ostre tylko wypłaszczone to jest spora szansa że woda nie stworzy szczelnego zamknięcia wodnego.
Do tego dochodzi ryzyko wyschnięcia zamknięcia wodnego - bo niektórzy nie
  • Odpowiedz
Zazwyczaj producent o to dba, i przytwierdza wąż odpływowy w taki sposób żeby konstrukcyjnie utworzył się syfon "U" i nie dało się tego w prosty sposób odłączyć

Np. jak tu na zdjęciu - wąż jest przykręcony do obudowy prawie przy samej górze (i nie jest to zaczep transportowy), możliwe jednak że nie wszyscy producenci to stosują ?

Co do rzadkiego używania pralki - u mnie w domu pralka idzie co około 3
tomzi - Zazwyczaj producent o to dba, i przytwierdza wąż odpływowy w taki sposób żeby...

źródło: comment_uQQY2l5xVdhE9kEEbOQn00tfai7ukgXs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz