Wpis z mikrobloga

#swiadkowiejehowy #wesolezyciewsekcie #zalesie
Z takich niedawnych wspomnień to ponad rok temu wstawiłam na Facebookowe stories zdjęcie w czapce św. Mikołaja - mama wyrzuciła mnie ze znajomych. W tym roku moja siostra @Theia wstawiła zdjęcie w czapce Mikołaja na profilowe - nie dość, że ją wyrzuciła ze znajomych, to jeszcze ją zablokowała (°°
Widać są jakieś granice tolerancji xD

Gwoli ścisłości - w znajomych ma całą katolicką rodzinę, która wstawia takie rzeczy i już jej to nie przeszkadza. To jakby ktoś się zastanawiał jaka jest różnica u Świadków Jehowy między osobą spoza ich religii, a taką, co od tej religii odeszła.

Niektórzy nie chcą dodawać swoich rodziców do znajomych, a niektórych rodzice w znajomych nie chcą (__)
#sekta #swieta #jehowi
  • 31
  • Odpowiedz
@KozlarzBabka: jak się było młodym to się w ogóle nie przywiązywało tak wagi do tych zasad :P dopiero jak ktoś kogoś poskarżył do starszych i miało się rozmowę ze starszymi to się rozumiało powagę sprawy. Coś co się wydawało dobrą zabawą nagle okazywało się potencjalnym powodem wykluczenia - bo w sumie nikt nie wiedział za co można zostać wykluczonym, więc rozmowa ze starszymi była już czymś poważnym. Moi rodzice to
  • Odpowiedz
@KozlarzBabka: zależy co zrobiłeś ( ͡° ʖ̯ ͡°) ja się akurat nauczyłam, że rozmowy ze starszymi to nie przelewki, z resztą póki byłam wierząca to rozmowy ze starszymi były dla mnie stresujące, wyluzowałam dopiero jak przestałam wierzyć.

A to fakt, widziałam że bycie dzieckiem starszego rządzi się swoimi prawami xD koleżanka normalnie do kina chodziła na Harrego Pottera, co w mojej rodzinie było totalnie nie do
  • Odpowiedz
  • 0
@KozlarzBabka jest różnica między znoszeniem nienawiści od ludzi z którymi nie masz takich relacji, najczęściej widzisz ich raz w życiu na głoszeniu i ze wzniosłych powodów - tłumaczone Ci jest, że znosisz to dla Boga, a tamte osoby są złe i jest różnica kiedy są to osoby z którymi się wychowywałeś, do tej pory się przyjaźniłeś, to Twoja rodzina itp, i nagle te same osoby stosują wobec Ciebie przemoc psychiczną w
  • Odpowiedz
  • 0
@KozlarzBabka Powiedziałabym że wręcz przeciwnie - ludziom którzy średnio się stosowali do zasad i na przykład mają przyjaciół poza zborem łatwiej jest pójść do tych drugich i się wyżalić, niż tym co byli gorliwi, nie mają nikogo spoza zborem, nagle zostają sami jak palec i muszą życie stworzyć na nowo, nie potrafią się odnaleźć w świecie itp. Chociaż nawet jeśli masz przyjaciół to nie do końca zrozumieją Twoje problemy bo najczęściej
  • Odpowiedz