Wpis z mikrobloga

Mirki, chcialbym w tym roku kupic moje pierwsze auto i uznalem, ze na start wolalbym kupic jakies auto za 2-3k, powody:

- nie znam sie totalnie na autach i zanim kupie cos porzadnego chcialbym sie nauczyc podstaw na czyms czego mniej bedzie szkoda
- chce sprawdzic jak realnie bede z niego korzystal i na ile realnie auto w mojej sytuacji sie sprawdzi

Mam dzialalnosc i chcialbym z czasem kupic auto w leasingu, ale poki co z moja wiedza i watpliwosciami nie chce sie pchac w zadne umowy dlugoterminowe no i szkoda mi nowej fury...

Co w tej cenie, 2-3k jest wartego rozpatrzenia? Cudow nie oczekuje, ale mysle, ze chociaz klima by sie przydala. Moze byc 3-drzwiowe. Corsa? Golf?

#samochody
  • 54
@czuczupikczu: aha jeszcze możesz się rozejrzeć za skodą felicia, tylko szukaj ej ze wspomaganiem, to był silnik 1.9 chyba. taki sam tam pakowali jak do golfa 3, ale felicie nie są tak #!$%@? przez młodzież i jest szansa trafić rzeczywiście po dziadku ;). I mi się też podobają, chociaż tutaj sylwetka już wygląda jak z końc lat 90 faktycznie :)
@czuczupikczu: Jak ci się nie pali to poszukaj sobie Fiata Palio po lifcie, gniją progi ale za 3k znajdziesz zdrowego. Kompletnie bezawaryjne auta, bardzo wygodne i duże. Z silnikiem 1.2 80KM spalanie na poziomie 5l, części za grosze, tańsze niż do gulfa. Ale gulf też spoko
@Blahblahaa: miałem primerę z 1999, P11 przed liftem.
Tam chyba pełny ocynk był, więc zero rdzy.
Po prostu zero.
Oddałem za 1500zl ze 4 lata temu, po tym jak dwa lata na parkingu nie jeździmy stał.

Wspaniałe auto to był. Do dziś mi szkoda i marzę że sobie odkupie i silnik japoński co do 8k się kreci wsadzę.
@Norskee: nie mówię że nie - ale akurat mój był idealny przez wszystkie lata

Choć też miał przygody.
Każdy kawałek blachy miał jakieś wgniecenie.
Po kolizji podłoga w bagażniku była pofalowana i nie było sensu tego nigdy robić.
Otworzyła mi się maska w czasie jazdy(zapomniałem zamknąć).
Zlodzidzeje wybili tylna i boczna szybę a potem próbowali brechą przez tylne podszybie do bagażnika się dostać ;)