Wpis z mikrobloga

Mirki posiadające butelki Dafi - jak czyścicie je w środku? Mamy butelkę od prawie 3 miesięcy i zaczyna się robić brązowawa w środku, samo płukanie wodą niewiele daje. Nie wiem czy wejdzie tam standardowa szczotka do butelek (nie mam, musiałabym zakupić).
#pytanie #zdrowie
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kijanka23: ogólnie te butelki są #!$%@? strasznie. Moja zrobiła się nieszczelna po dwóch tygodniach użytkowania więc obstawiam, że to po prostu zużycie materiału i mało się z tym da zrobić. Ew. na tego typu zabrudzenia to użycie alkoholu izopropylowego ale nie wiem czy nie zareaguje z tym tworzywem i go np. nie osłabi
  • Odpowiedz
@PiotrasSNK: Nasza jest już mocno pofalowana w miejscu gdzie się zgniata ją żeby wydobyć wodę, obstawiam że góra pół roku i będzie dziura w którymś miejscu. W Święta dostaliśmy ichszy dzbanek 3l i teraz częściej z niego korzystamy, ale butelka jest ciągle w ruchu np. przy łóżku do popijania wody w nocy.
  • Odpowiedz
@kijanka23: a czemu nie? Nadają się jak najbardziej do zmywarki - nawet z tego co wiem to producent w pełni na to pozwala. Tak samo ich dzbanek leci do zmywarki od lat i wszystko jest ok. Butelka i dzbanek zawsze lśni.
  • Odpowiedz
@Ramamon: z ich FAQ:

Butelki nie należy myć w zmywarce oraz wyparzać wodą o temperaturze pow. 50°C (wysoka temperatura może spowodować odkształcenie lub całkowite zniszczenie produktu).

Zalecają ciepłą wodę z płynem, raz tak myłam i za bardzo nie widzę różnicy.
  • Odpowiedz
@kijanka23: tak - przepraszam, pomyliło mi się z dzbankiem co do zaleceń, ale i tak myłem zawsze butelkę w zmywarce i było zawsze elegancko, ale program z niską temperaturą.
  • Odpowiedz