Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Ktoś wchodził na Śnieżkę zimą? Zastanawiam się nad wybraniem się w najbliższy weekend - dużo śniegu można się obecnie spodziewać? Porządne zimowe buty wystarczą, czy trzeba mieć już jakiś pół - profesjonalny sprzęt?
Kondycję mam dobrą, trochę doświadczenia w chodzeniu po górach też ale nigdy zimą. Czy może lepiej wybrać coś niższego np. Śnieżnik?
#gory #karkonosze #sudety #wroclaw
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dawiiid: w Karkonoszach jest chyba zagrożenie lawinowe. Droga jubileuszowa ponoć też zamknięta. Można próbować od Czeskiej strony, oni przeważnie mają to w nosie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak się zdecydujesz to wypożycz sobie raki np. w Skalniku
@Dawiiid: Tak, wchodziłam zimą: raz w pięknym słońcu i przyjemnym mrozie, innym razem było -23 odczuwalnej, ch*ja było widać i człowiek czuł się nieco jak Bielecki w strefie śmierci. Możesz spodziewać się wszystkego - cudonie pisał o tym Springer w "Źle urodzonych", polecam.
Także obserwuj prognozy, sprawdź na FB Aktualne warunki w górach (często są tam komunikaty z Karkonoszy). Sprawdź na mapie-turystycznej trasę, kolejno na stronie parku czy czasami nie zamknięta.
@Dawiiid Warunki potrafią być bardzo trudne, ale bez przesady. Jeśli potrafisz się zachować w górach, potrafisz np. zdecydować że jest za ciężko i dalej nie idziesz z jakiegoś powodu to będzie ok. Ze sprzętu to obowiązkowe są stuptuty do ochrony przed śniegiem. Możesz też pożyczyć raki jeśli nie masz (Skalnik wypożycza).
Nieco szybciej i mniej ludnie podchodzi się od strony Przełęczy Okraj, zimą to dobre rozwiązanie.
@Dawiiid: wchodziłem nocą na wschód słońca 2 lata temu, bez większych problemów jeśli korzystasz z najczęściej uczęszczanych szlaków (np tego od świątyni wang) i akurat nie sypało, to śnieg jest ubity i dobrze widoczny szlak, gorzej jak świeżo posypie. My mieliśmy problem przy schodzeniu że szczytu do domu śląskiego, szlak zamienił się w lodowisko i dupę nam ratowały kijki i krok po kroczku się schodziło. Wyjazd był wtedy na spontanie i
@Dawiiid: Wchodziłem 31, o 23:30 byłem na szczycie. Nie potrzebowałem niczego oprócz przecietnej kondycji. Warunki nie były jakieś wymagające. latarka nawet zbędna, ale mieli prawie wszyscy włączone ;D
@Dawiiid: no przydałoby sie cokolwiek na buty co jakoś zwieksza tarcie, raki, raczki czy jakies nakładki. Ale bez też da się wejść, tylko że lepiej trzymać sie łańcuchów, bo skały są oblodzone.