Wpis z mikrobloga

Proponuję postanowienie noworoczne: w 2020 roku zrobię pozwolenie na broń.

Chętnie Ci w tym pomogę. Prowadzę Braterstwo.eu, największe stowarzyszenie strzeleckie w Polsce. Poprowadzimy Cię za rękę od zera do uzyskania własnego pozwolenia na broń w 6 miesięcy.

Rozdajo
Noworoczne #rozdajo. Za każdy rozpoczęty 1000 plusów wpisu, 02.01.2020 po godzinie 20.00 wylosuję jednego plusującego, który otrzyma członkostwo i szkolenie (standardowy koszt 250 zł) za darmo. Możesz wypróbować strzelectwo bez ponoszenia żadnych kosztów :)

W Polsce zdobycie pozwolenia na broń palną, a w efekcie zakup Glocka, AKMa, AR15, strzelby śrutowej, czy karabinu snajperskiego jest łatwe i dostępne dla około 75% Polaków.
Wystarczy być: dorosłym, niekaranym i zdrowym psychicznie, a także dysponować 2000 zł i cierpliwością na 6 miesięcy. To możliwe dla zdecydowanej większości społeczeństwa.
6 miesięcy w 99% oczekiwanie, bo wysiłku jest jakieś 3 dni, reszta to czekanie aż przyjdzie kolejny list z urzędu.

Uzyskanie pozwolenia na broń jest prostsze niz prawo jazdy. Łatwiejsze niż zaliczenie semestru na studiach. Mniej wymagające niż znalezienie dobrej pracy w Polsce B. Co roku robią to tysiące osób i nie wymaga to żadnych specjalnych zdolności, znajomości, czy wielu tysięcy złotych. KAŻDY praworządny człowiek w Polsce może bez trudu się uzbroić. Najpierw w cierpliwość w kontaktach z biurokracją, ale po pół roku już w Kałasznikowa!

W 2018, czy w 2019 roku to samo wyzwanie podjęło z nami grubo ponad setka Mireczków. Dzisiaj spotykam ich na strzelnicy z własnymi zabawkami (jeśli należysz do tej grupy: pochwal się w komentarzu). Ty też możesz do nas dołączyć!

Najłatwiejsza droga:
1. Zapisz się na stronie Braterstwo.eu do najtańszego w Polsce klubu sportowego i największej aktywnej organizacji strzeleckiej w całym kraju: 60 zł rocznie.
2. Przejdź jednodniowe intensywne szkolenie: 190 zł, we Wrocławiu lub Warszawie.
3. Wpadnij do lekarza sportowego na krótkie badanie: poniżej 100 zł, formalność.
4. Zdaj egzamin państwowy: 400 zł, zdawalność około 95%.
5. Wystąp o licencję: 70 zł, wysyłasz tylko jedną kartkę do klubu.
6. Zrób badania lekarskie: psycholog, psychiatra, okulista, lekarz ogólny: 400 zł, nic trudnego
7. Złóż wnioski o pozwolenia na Policję: 2*242 + 10 = 492 zł
8. Odbierz pozwolenie na łącznie ok 15 sztuk broni do celu sportowego i do celu kolekcjonerskiego. Możesz z tą bronią strzelać na każdej strzelnicy i kupować wagony amunicji.

Łączny koszt uzyskania pozwolenia: 1712 zł.

Rozbicie na etapy:
1. Oczekiwanie na egzamin na patent: 3 miesiące (wymóg regulaminowy), w tym czasie robisz jednodniowe szkolenie w klubie,
2. Oczekiwanie na patent strzelecki, czyli zaświadczenie ze zdania egzaminu: 1 miesiąc
3. Oczekiwanie na licencję: 1 miesiąc
4. Oczekiwanie na pozwolenie: 1 - 2 miesiące.
Łączny czas: 5-7 miesięcy.
Od roku dla większości procedura przyspieszyła o kolejne 4-6 tygodni.

Utrzymanie pozwolenia:
Idąc powyższą drogą uzyskasz dwa pozwolenia: do celów sportowych oraz do celów kolekcjonerskich. Różnią się nieznacznie, sportowe ma dodatkowe możliwości, jak noszenie broni załadowanej, czy użyczanie innym. Utrzymanie pozwolenia sportowego kosztuje w Braterstwie ok 260 zł rocznie.
Utrzymanie pozwolenia kolekcjonerskiego jest znacznie łatwiejsze i tańsze: 10 zł rocznie.

Podpowiemy Ci jak to wszystko zrobić, żeby było dla Ciebie najkorzystniej. Ale nie musisz wydawać kokosów: możesz mieć broń i płacić mniej niż na utrzymanie kota (na odpowiednim poziomie)! Kot, czy UZI? Wybierz w 2020 roku!

Wrocławskie możliwości
We Wrocławiu działamy najszerzej. Tutaj, po przejściu podstawowego szkolenia, możesz regularnie strzelać z kilkunastu modeli broni w cenie zakupu amunicji (np 1 strzał z Uzi, czy Glocka: 0.8 zł), czyli bezapelacyjnie najtaniej w Polsce.
Prowadzimy regularne, bezpłatne zajęcia treningowe, a także coraz więcej zajęć szkoleniowych. Wszystkie są niekomercyjne. Niektórzy więcej płacą za dojazd do naszych aktywności niż udział :)
We Wrocławiu możesz z nami strzelać cały czas. W typowym klubie 3 miesiące "stażu" to nuda, u nas możesz od pierwszego tygodnia regularnie użytkować kilkadziesiąt sztuk broni klubowej, taniej niż gdybyś miał własną.

Nawet jeśli masz do nas daleko, nie stracisz. Przeszkolimy Cię i pomożemy Ci najtaniej i najsprawniej w kraju. Wystarczy jeden raz podjechać do któregoś z miejsc, gdzie uczymy. Jak zdobędziesz uprawnienia, pomożemy Ci przejść do lokalnego klubu, gdzie wejdziesz już na pełnych prawach jako posiadacz broni.

Jak może Ci pomóc Braterstwo:
Robimy co się da, żeby procedura była jak najprostsza i jak najtańsza. Szkolimy w kilku miastach, przez cały czas prowadzimy Cię mailowo przez wszystkie kroki, nie ma żadnego stresu. W razie wątpliwości, w ciągu 24h odpowiemy na Twojego maila -- odpisujemy na ponad 1000 maili każdego miesiąca.

Publikujemy za darmo kompletne szkolenia: najlepszy i najdokładniejszy kurs na część teoretyczną patentu strzeleckiego PatentStrzelecki.eu, który pomógł już ponad 20 tysiącom strzelców, czy kurs na prowadzącego strzelanie ProwadzacyStrzelanie.eu. Zależy nam, żeby nikt nie miał problemu ze stawianiem pierwszego kroku.

Zachęcam do podjęcia wyzwania. To łatwe. Na lato postrzelasz już z własnej broni. Dokładnie takiej, jaką możesz obejrzeć w amerykańskich filmach, o ile strzela ogniem pojedynczym!. Jeśli tylko udało Ci się przeczytać cały wpis bez zaśnięcia, to dysponujesz odpowiednimi predyspozycjami mentalnymi do strzelectwa :)
W Braterstwie jest kilkanaście tysięcy strzelców strzelców z całej Polski. Dołącz, zobaczysz dlaczego.

Nieco więcej informacji na naszej stronie: uzyskaj pozwolenie na broń z Braterstwem.

#bron #pozwolenienabron #strzelectwo
  • 122
Dzisiaj spotykam ich na strzelnicy z własnymi zabawkami (jeśli należysz do tej grupy: pochwal się w komentarzu).


Potwierdzam. Zapisałem się do #braterstwo końcem stycznia w ramach postanowienia na 2019 r. i końcem lipca dostałem decyzję o przyznaniu pozwolenia.

99% czasu to faktycznie czekanie - co jest najtrudniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°),
1 dzień to trening na strzelnicy, gdzie zostaniecie przygotowani do egzaminu, zostaną skorygowane wasze złe nawyki z
@WolnoscRownoscBraterstwo: Ja już zacząłem wstępne przygotowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I teraz mam pytanie bo czekam na terminy egzaminów na patent i takich terminów brak w mazowszu.
Mogę jechać do Łodzi lub Lublina skoro mieszkam pod Warszawą? (Inne województwa)
Polecam, zrobiłem w 2019 dokładnie wg tej instrukcji. A w tym samym roku myślałem (zanim poznałem Braterstwo), że zrobienie pozwolenia to wyczyn, któremu niewielu jest w stanie podołać. Braterstwo wysyła maile z informacją co trzeba zrobić, gdzie i co złożyć, mają wszystkie gotowe dokumenty do wysyłania. Było bardzo łatwo, zero stresu. Uzyskanie broni z Braterstwem to była formalność. Pozwolenie na broń w Polsce jest bardzo łatwo zdobyć i niewielu ma tego świadomość.