Wpis z mikrobloga

Na początku przyszłego roku planuję nabyć monitor do foto/video,grafika. Nie chciałbym przekroczyć budżetu 3k na nowy/używany. No i robiąc rozeznanie w necie, na forach hurr durr tylko NEC/EIZO, potem przeglądając grupy FB ludzie twierdzą, że są zadowoleni z modeli Dell i Benq. No i człowiek głupieje bo sam nie jest w stanie tego zweryfikować.
Czy do 3k znajdę coś lepszego niż np taki NEC EA275WMi? Może coś z Adobe RGB? Jak ma się do tego wspominany przy pytaniach odnośnie montażu Rec 709?
W tej cenie na rozdziałkę 4K nie liczę, najwyżej będę miał szrota do podglądu i coś lepszego do koloru.
#monitory #komputery #montaz #fotografia #filmowanie #grafika #nec #eizo
JezelyPanPozwoly - Na początku przyszłego roku planuję nabyć monitor do foto/video,gr...

źródło: comment_ew9vafgHC9k0hpm9eoJOdn5nDif8Cxhm.jpg

Pobierz
  • 11
@JezelyPanPozwoly: Ja mam Della P2715Q kupionego parę lat temu za niecałe 3k PLN. Jestem z niego mega zadowolony - przede wszystkim z rozdzielczości 4K, która daje niesamowitą wygodę przy obróbce zdjęć i nie wyobrażam sobie obróbki na FullHD. A jeśli chodzi o odwzorowanie barw to może zabrzmię kontrowersyjnie, ale jesteś pewien, że wolisz pełne pokrycie Adobe RGB zamiast 4K? Znam zawodowych fotografów, którzy nigdy nie kalibrowali monitora i odnoszą sukcesy -