Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę z anonimowych ponieważ nie chcę by nikt z otoczenia mnie skojarzył a jest tu kilka osób, które znają mnie prywatnie.
Mieszkam na osiedlu (3 bloki ułożone w literę U). Jako, że bloki z lat 60 to miejsc parkingowych jest łącznie 12. Mieszkańcy znaleźli sobie sposób jak się z tym godzić i dla przykładu w ciągu dnia jak jeden drugiego zastawi to każdy ma numer tel. i dzwonimy do siebie itp. nie ma z tym problemu.
Jako, że bloki są w samym centrum miasta to dostawy przyjeżdżają od podwórka i zawsze było OK z dostawami (choć auta blokowały wyjazd czasem na 10 minut to wszyscy wiedzieli jak jest i nikt nie robił problemów. Miesiąc temu otworzyła się tu pizzeria i wraz z sąsiadami nie wyrabiamy. Póki co straty poniesione przez nas to:
- uszkodzone 3 samochody - kierowcy pizzerii (10 samochodów) to przeważnie dziadki dorabiający do emerytury bądź Ukraińcy.
- jeden z sąsiadów za zwracanie uwagi uderzony w twarz
- na teren osiedla została założona kamera - po kilku kłótniach kierowców z mieszkańcami (założyła ją pizzeria) - np. potrafią zablokować jedyny wyjazd na godzinę
- tablice informacyjne o zakazie zastawiania klatek schodowych zostały zniszczone przez kierowców
- w ciągu dnia przyjeżdzają i zastawiają wyjazd (ostatnio karetka miała problem z wjazdem pod klatkę i ratownicy lecieli 50m z noszami), burzą się do mieszkańców
- niszczą teren wokół - parkują na zieleni i chodnikach
- około 8-9 aut zostaje zaparkowanych na noc na osiedlu i serio jest tragedia bo nie jesteśmy w stanie zaparkować samochodu nigdzie - centrum.
- pizza jest wrzucana do bagażników samochodów bez termosów
- kierowcy na 90% nie mają książeczek sanepid a ukraińcy robią na czarno
Co możemy zrobić?
Myślałem o:
1. Zgłoszeniu do Sanepid - z tego co się orientuję auta powinny być wyczyszczone i mieć na to potwierdzenie (przewóz żywności przecież), termosy powinny być myte a pizza choć jest w kartonie nie powinna być przewożona w bezpośrednim kontakcie z samochodem. Dodatkowo książeczki sanepid powinny być aktualne u kierowców
2. Zgłoszeniu do SG - Ukraińcy bez pozwolenia o pracę
3. Zgłoszeniu do UODO - kamera jest bez oznaczeń o monitoringu i na pewno nie mają na to żadnego pozwolenia.

#prawo #giodo #sanepid ##!$%@?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 13
PIP - bo ukraińcy, najlepiej ze świadkami, że widziałeś że ten i tamten pracują, wtedy mają mniejszą szansę wypisania papierów wstecz, US - sprzedaj bajkę, że nie wydają paragonu do zakupów. Kolejne - czy pizzeria jest w lokalu do tego przeznaczonym? sanepid, i czy właściciel wyraził zgodę na taką działalność? Oczywiście profilaktycznie dzwonić na pały jak widzisz zastawiony wyjazd.
OP: @Blazus @JelitoKajora Nie za dobry pomysł bo samochodów ktoś ciągle pilnuje, poza tym nie chciał bym się zniżać do ich poziomu - wolał bym rozegrać to bardziej taktycznie
@Luks_x teren jest publiczny a przy teraźniejszym UODO każdy może wystąpić o udostępnienie nagrań w formie pisemnej - myślę, że może to być broń obusieczna
@Tytanowy_Lucjan to już jest w miejscach krytycznych, nie stoją przy samych krawężnikach ze względu na wąski przejazd
teren jest własnością miasta, koszt wykupu terenu roczny + jego utrzymanie (odśnieżanie, naprawy, cięcie trawy) to jest 100zł do czynszu dla każdego gospodarstwa -


@AnonimoweMirkoWyznania: Az tyle? Ja dzierżawię działkę w mieście 1100m i łączny koszt z podatkiem to 270zł (320 zł płaciłbym przy innym przeznaczeniu niż terenty zielone.