Wpis z mikrobloga

@login-jest-zajety piszesz żeby szukać kiszonych nie kwaszonych, możesz nakreślić jaka to roznica?

Kiszenie i kwaszenie są równoważnymi terminami, które mogą być używane zamiennie[2]. Ogórek kwaszony i ogórek kiszony to synonimy oznaczające dokładnie ten sam produkt: ogórek poddany naturalnemu procesowi fermentacji mlekowej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kowalyo: kwaszone ogórki to dla mnie ogórki ze skróconym ale intensywniejszym procesie dojrzewania, przeważnie wiąże się to też z większą ilością soli, produkowane na skalę przemysłową

Kiszone - domowe ogórki używając skrótu myślowego

W żadnym wypadku nie kłócę się z definicją ale postaram się w dzień znaleźć podparcie dla tego co napisałem bo jak zaznaczyłem wyraźnie - dla mnie i moim zdaniem.
  • Odpowiedz
@login-jest-zajety ok :D pytam z czystej ciekawości, bo przez długi czas sądziłem właśnie, że kwaszone to zazwyczaj z dodatkiem octu a prawdziwe to kiszone :D A ostatnio ktoś mnie naprostował, że w sumie to samo, temu byłem ciekaw jak inni jeszcze to postrzegają :D

@NieJedynaNaWykopie no właśnie nie do końca. Czasami ocet jest dodawany do przyspieszenia procesu, ale zarówno moze być dodany do tych pod nazwą kiszone jak i kwaszone,
  • Odpowiedz