Wpis z mikrobloga

Jack Wilson - starszy pan, lat 71, który jednym celnym strzałem położył wczoraj napastnika w teksańskim kościele w White Settlement na przedmieściach Fort Worth.

Instruktor strzelectwa, przez trzydzieści lat prowadził sklep z bronią i ośrodek szkoleniowy "On Target Firearms Training Academy". Nad wejściem do budynku wisiał baner z napisem: "Jako Amerykanin masz prawo posiadać broń palną i obowiązek wiedzieć, jak się nią posługiwać."

Wilson sam zgłosił się do zespołu parafian-wolontariuszy ochraniających kościół. Tożsamość drugiego interweniującego cywila pozostaje (na razie) nieznana.


No to już wiadomo skąd taki ładny head-shot ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bron #usa #4konserwy #strzelectwo
L.....e - >Jack Wilson - starszy pan, lat 71, który jednym celnym strzałem położył wc...

źródło: comment_Ra2Kk1sQNHRndFGFsOZAl6HfWuLrtpVo.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
@PendzoncySzczypiorek: Jestem za zwiększeniem popularności broni i dozbrajaniem osób z czystą kartoteką, ale czy właśnie by tak nie było? Nawet proporcjonalnie porównując Polskę i USA no to ni #!$%@? nie wychodzi, że większa kontrola nad sprzedażą broni nie przekłada się na ilość zamachów z bronią palną.
  • Odpowiedz
Zaraz jakiś mistrz inteligencji napisze, że jakby broń była zakazana, to do takiej akcji by nie doszło.


@PendzoncySzczypiorek: Daj spokój, szkoda z nimi w ogóle gadać. Uzbrojona grupa doskonale wyszkolonych parafian-wolontariuszy rozmieszczonych w różnych punktach kościoła + broń przy sobie i dzięki temu można mieć prawie pewność (dwie ofiary), że cała rodzina tym razem przeżyje cotygodniowe wyjście na niedzielną mszę. To jest właśnie wolność i bezpieczeństwo jakiego w Polsce potrzebujemy!
  • Odpowiedz
Zaraz jakiś mistrz inteligencji napisze, że jakby broń była zakazana, to do takiej akcji by nie doszło.


@PendzoncySzczypiorek: u nas jest zakazana i do takich akcji nie dochodzi :) w strzelaninach w kościele zginęło w tym roku 0 osób.
  • Odpowiedz
@ppqa: Przepraszam, to jest okoliczność wyłączająca winę, nie bezprawność. W takim wypadku - przy błędzie - byłoby to co najwyżej nieumyślne spowodowanie śmierci, wiec nie tak jak w USA. Ale szczerze to zastanawiałbym się nad obrona konieczna, czy stanem wyższej koniecznosci, gdy ktos mierzy z „broni”
  • Odpowiedz
@mericcolo: tylko właśnie tu jest duża różnica, bo jak się okazuje, że to nie "broń", tylko plastikowa atrapa, to prokurator ma dwie sekundy do setki i lecą najcięższe zarzuty. No bo jaka obrona konieczna, przed zabawką?
Mistake of facts ratuje sytuację. Przy czym z tego co wiem to część tych amerykańskich kontratypów też ma swoje pułapki i nie wszyscy i nie zawsze chcą z nich korzystać.

Dobrym przykładem jest statue 13-411
  • Odpowiedz