Wpis z mikrobloga

tak sobie myślę, że raczej nic specjalnego w życiu nie osiągnę, nie popchnę nauki ani ludzkości do przodu (pewnie nie będę nawet jakoś specjalnie dobrze zapamiętana), i zastanawiam się, jakby zrobić takie statystyki wybitnych ludzi, jaki procent urodziło się w szczęśliwych, zdrowych rodzinach.

wtedy wiedziałabym, czy swoje porażki mogę zwalić na nieszczęśliwe dzieciństwo xd

#przemysleniazdupy #rodzina #przegryw
  • 21
@noelo_cohelo: złe priorytety

Popychaj do przodu siebie, nie ludzkość. Ludzkość sobie poradzi.

(pewnie nie będę nawet jakoś specjalnie dobrze zapamiętana)


@noelo_cohelo: I to je wuj warte/

akby zrobić takie statystyki wybitnych ludzi


@noelo_cohelo: Nie być wybitnym, a być sobą.

Rozwiązywać własne supły, każdy w życiu ma inne. Problemy ludzkości zostawić jej samej.
@mieszko111: chodzi mi o to, że ludzie jak to ich nazwałam "wybitni", też jakoś ogarnęli swoje problemy plus przy okazji dokonali wielkich rzeczy, czego ja, taki robak, nigdy nie zrobię ;)
ogólnie no to masz rację, mam zamiar się rozwijać jakoś tak, ale czuję, że koła żadnego nie wynajdę
@noelo_cohelo: To w dużej mierze kwestia postrzegania.Jeżeli robią to z pasji i naprawdę ich to kręci to ok, ale niektórzy chcą tylko zyskać sławę, zaspokoić swoje ego, mają wszystko a i tak są nieszczęśliwi.Nie chciałbym być takim burakiem jak np. Steve Jobs, mimo sławy i kasy.
@noelo_cohelo: Kopernik miał 160 iq, inne wybitne jednostki również urodziły się z wysokim ilorazem inteligencji, jak np. bill gates czy mozart.Tak więc żeby zostać wybitną jednostką trzeba mieć szczęście na loterii genetycznej, urodzić się w odpowiednim miejscu i rodzinie, do tego zacząć działać już od najmłodszych lat.
ogólnie no to masz rację, mam zamiar się rozwijać jakoś tak, ale czuję, że koła żadnego nie wynajdę


@noelo_cohelo: Skup się na własnych kołach, nie kołach ludzkości.

Nie szukaj chwały u ludzi. To nie ma żadnej wartości.

Ludzie są w wielkiej mierze determinowani przez rodzinę, w której się urodzili, środowisko, otoczenie. Tak już jest. Mają inne zadania do rozwiązania w życiu, ani lepsze ani gorsze.

zaspokoić swoje ego,


@Tylko_szczera_prawda: Nadymane
zabrzmiało jakbym miała jej szukać u boga ;)


@noelo_cohelo: Dokładnie tak jest.

2 Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. 3 Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, 4 aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda
@noelo_cohelo: ale będąc tym robakiem tworzysz z innymi społeczność robaków, która już coś znaczy dla świata
Myślę że patrzysz trochę altruistycznie na świat, jakby Twoje istnienie było po to, by pchać świat dalej. To Twoje życie, a spędzanie czasu i wkładanie sił by innym było lepiej jest trochę bezsensowne. Skup sie na sobie, bo to Ty jesteś najważniejsza i nikt nie zadba o Ciebie bardziej niż Ty sama
no i uśmiech
@noelo_cohelo: sam miałem taki okres, że wkładałem dużo sił i nic nie wychodziło, ale się nie poddawałem pomimo depresji stwierdzonej przez lekarzy
Lepiej się będziesz czuła, jeżeli będziesz sobie stawiała małe, wykonywalne cele tak, abyś widziała skutki ich