Wpis z mikrobloga

@xy_li: Thrus po angielsku znaczy drozd. I tak na przykład w Polsce mamy Song thrush
czyli drozd śpiewak. To oznacza, że drozd wędrowny też powinien mieć jakąś bardziej rozbudowaną nazwę jak migratory thrush.
Otóż nie tym razem, bo z nim jest związana nieco inna historia.
Osadnikom z europu samiec drozda wędrownego z jaskrawopomarańczowym spodem ciała przypominał dobrze im znanego rudzika po angielsku Robin lub European robin i dlatego nazwali go
aaadam91 - @xy_li: Thrus po angielsku znaczy drozd. I tak na przykład w Polsce mamy S...

źródło: comment_QFsus90OZYMeXxFeDYfPG5Wy6WSvYrfK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 6
@aaadam91: wow, ale historia :). Przecież drozd jest trochę większy od rudzika, jak mogli się tak walnać? :>
Dziekuje! <3

Chciałam jeszcze dodać od siebie, że szukajac sójek, trafiłam na jedno z najpiękniej upierzonych ptaków jaki istnieje: Steller’s Jay (Modrosójka czarnogłowa). Jak może istnieć coś tak pięknego? (,) .
xy_li - @aaadam91: wow, ale historia :). Przecież drozd jest trochę większy od rudzik...

źródło: comment_1LogszDu9tX2YOHBQCtp0uxTjrQb05Eo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@xy_li: Rzeczywiście ładna, ale tak to już w życiu jest, że nie można mieć wszystkiego.
Modrosójka ma tak zgrzytliwy głos, że aż uszy bolą :) .
Tak w ogóle to skąd u ciebie takie zamiłowanie do ptaków ameryki północnej?
I jak ty to rysujesz? Szukasz zdjęć w internecie, a potem próbujesz to narysować?
aaadam91 - @xy_li: Rzeczywiście ładna, ale tak to już w życiu jest, że nie można mieć...
  • Odpowiedz
  • 2
@aaadam91: Hah! Rzeczywiście :D Jednak istnieje równawaga w naturze.
Mam ogólne zamiłowanie do ptaków (wszystkich), ale pamiętam dokładnie, kiedy jako dziecko zobaczyłam zima jemiołuszkę i się zachwyciłam (jest to do tej pory mój ulubiony ptak).
Szukam zdjęć. Dodatkowo staram się obserwować na co dzień i jakieś pospolitsze ptaszki już potrafię narysować z pamięci.
  • Odpowiedz