Wpis z mikrobloga

Który z rowerów enduro najlepiej podjeżdża? Raczej bliżej 150 mm skoku, niż super enduro. No i mówimy o budżecie ~10k za używkę.

#enduromtb
#mtb
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@doktorplaga: Lekki rower enduro to około 14kg, dużo więcej niż rower do XC. Co do geometrii to enduro zawsze będzie ukierunkowane na zjazdy.

Ja mam Treka Slash 8 i mimo 15 kilo podjeżdża bardzo fajnie, na niektórych podjazdach zrobiłem lepsze czasy niż na 10 kilowym hardtailu do XC. Do tego zawieszenie nie buja.
  • Odpowiedz
@yggdrasil: Ja to wszystko wiem, dlatego pytam który z "enduro", bo nie szukam XC, a czegoś bliżej enduro/AM co mógłbym wziąć też na naturalne szlaki i całodniowe wyjazdy. Jaki osprzęt w tym slashu? Na bikeparki też go zabierasz?
  • Odpowiedz
@doktorplaga: Szczerze powiedziawszy nie widziałem zdalnej blokady amortyzatorow w rowerze enduro. Myślałem, ze pytasz o zdalna blokadę. Amortyzację możesz sobie wyłączyć, ale trudno to zrobić podczas jazdy i ja z tego nie korzystam. Trek według mnie ma bardzo fajne zawieszenie, które dużo izoluje. Mimo wszystko według mnie jak chcesz coś co dobrze podjeżdża to kup sobie rower trailowy ze skokiem 120mm, tylko, ze na zjazdach już tak fajnie nie będzie.
  • Odpowiedz