Wpis z mikrobloga

@Dzyszla: @Spofity: Teraz sprawdziłem na innych pobliskich przedmiotach i spadki sięgają nawet do 17V. Wyłączyłem też korki by sprawdzić, czy aby źródło tego prądu dotyczy obwodów w moim mieszkaniu, czy może jakichś sąsiednich. Po wyłączeniu korków spadku potencjału nie było. Ale #!$%@? po włączeniu telewizor mi zaczął świrować teraz, bo artefakty się pojawiły. Dodam, że spadki potencjału są tylko w łazience.
@marek22: Nie po wyłączeniu nie kopie. I ogarnąłem, że spadki mam tylko na dwóch najbliższych kranach. Pomiędzy kranem od prysznica i umywalki mam 0V, więc na nich jest identyczne napięcie. Jest jakieś przebicie na linii elektryke - rury hydrauliczne, ale za #!$%@? nie wiem jak, bo w betonie wszystko jest od siebie odizolowane.
@crassman22 możesz gdzieś mieć problem z zerem albo też wyłącznie mostek N-PN na gniazdkach i jednocześnie styka się armatura z obudową jakiegoś urządzenia. Musiałbyś faktycznie zmierzyć między kranem a gazem/kaloryferem bo inne mogą (i pewnie dają, skoro czujesz) zaniżony pomiar. Sprawdź sobie włączając tylko np. oświetlenie.
Ale najlepiej, jak radzą, bierz elektryka.