Wpis z mikrobloga

Proszę o pomoc bo ja zaraz sie postrzele po prostu. Mam 4 i 5 ze wszystkich przedmiotów z wyjątkiem matematyki. Nie potrafiłem z niej nic od ZAWSZE. Na lekcji matmy klasa dostaje #!$%@? a nauczycielka nic bo za "lekka" z niewiadomych powodów. Przez to z lekcji matmy wychodzę jak do niej wchodziłem od czasów pierwszej klasy: nie umiejąc nic. Z fizyki i chemii idzie mi naprawdę dobrze, lecz z matematyki grozi mi 2 na semestr więc w przerwę świąteczną uczę się do sprawdzianów jako jedyny w klasie. Moj starszy brat daje mi małe domowe korepetycje, ale za każdym razem serce mi bije, że aż widzę jak mi tam skacze przez bluze. Nie chcę mieć slabej pracy tylko dlatego, że nie potrafię tylko tego jednego przedmiotu. #matematyka #pomocy #szkola #stres
  • 12
@Codango13: o tyle o ile matematyka jest przydatna w wielu ścieżkach kariery, o tyle nie zamyka wszystkich. Cokolwiek skierowane w stronę kreatywnego tworzenia, czy to sztuki, czy jakichś kampanii marketingowych. Do tego całe spektrum językowe, związane z ojczystym językiem - dziennikarstwo, korekta, wydawnictwo, czy języki zagraniczne, tłumaczenia, szkoły językowe.
Nie wiem która klasa, ale nic straconego Miras
@Nie_znany Tylko, że ludzie patrzą na matematykę bardziej niż na innyprzedmiot. Dla innych matematyka na prawdę jest "królową nauk" i to ona jest najważniejsza, a moje inne oceny sie nie liczą, gdyż nie są matematyką, nie są "matką nauk" albo dlatego, że "ja mam z tego same szóstki więc twoje oceny nie są ważne".
@Codango13: Kto naopowiadał bzdetów, że bez znajomości matematyki ma się słabą pracę, a ze znajomością dobrą. Może tak było w latach 80-90, na Zachodzie, w Stanach, może ktoś jakieś bzdety, raporty "PwC" poczytał, a prawda jest inna. W III RP, która jest państwem urzędniczo-rozrywkowo-marketowo-montownianym, nikt nie potrzebuje znawców matematyki. Mam tu na osiedlu w biurowcu takich pracodawców, którzy się potrafią pośmiać: a umiecie sobie pensję wyliczyć? (ilość godzin * minimalna stawka/h
@tomekgz wszystko bardzo fajnie, tyle, że moja rodzina ma to w dolnej części pleców niestety. Jakies 10 minut temu skończyły się korepetycje, które dawał mi mój brat, a ja czuję się jakbym był potrącony przez kilka samochodów.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Codango13: Imho to zbyt nerwowo do tego podchodzisz, co skutkuje tym, że jeszcze gorzej Ci idzie z "tą" matematyką. Najważniejsze to porzucić te przejmowanie się opinią innych, bo to tylko taka kula u nogi. Jeśli chodzi o samą naukę matematyki, to zasada jest prosta: Rób zadania, a potem jeszcze więcej zadań, tym bardziej tych trudniejszych. Dodatkowo nie opieraj swojej nauki na nauczycielce, wszystko, co jest Ci potrzebne jest w necie.
@Codango13: no to współczuję że nie umiesz się postawić starym xd pomijając że pracodawca ma w dupie oceny a liczy się jedynie czy będziesz wydatnym pracownikiem, to zastanów się czy ty masz decydować we WŁASNYM życiu czy wiecznie ci starzy będą układać wszystko XD