Wpis z mikrobloga

##!$%@? #kupnomieszkania #nieruchomosci #mieszkanie

To ja poproszę samo mieszkanie...

I z 439 tys. robi się 530 tys. a to nie koniec opłat.

1-3% złodziejskiej prowizji będzie chciało biuro nieruchomości.
2% (też złodziejskiego) podatku pcc będzie chciało państwo.
Nawet nie liczę notariusza i opłat sądowych. A jeszcze trzeba umeblować pokój i kuchnię...

W 550-600 tys. będzie się można zamknąć z wszystkim. Za 44m2...

https://www.otodom.pl/oferta/2-pokoje-44m2-aleja-pokoju-gotowe-ID43DW4.html
Pobierz maximuss - ##!$%@? #kupnomieszkania #nieruchomosci #mieszkanie

To ja poproszę samo m...
źródło: comment_tyorf72q0XfB1NRsrpgGMHbXMrhxsxsE.jpg
  • 18
@scriptkitty: mieszkam na wsi i mimo pewnych niedogodności podoba mi się to, muszę dojechać, utrzymać 2 samochody, zawieść dziecko do żłobka. Ogólnie nie ma tragedii. Praca w mieście tylko jak już wspomniałem trzeba dojechać.
Ja do tego by trochę rzeczy zrobił sam, więc koszty takiego domku by się obniżyły, elektryka, klima, rekuperacja, nawet bym w sobotę był za pomocnika i pomagał przy fundamencie i ścianach, w niedziele też byśmy cisnęli.
@scriptkitty: a ja zmieniam pracę jeżeli mi coś nie pasuje, więc raz jest bliżej raz dalej. Siedząc w mieście raz miałem 1 km, a innym razem jechałem 30 min. Zdecydowanie wolę mieszkać na wsi w takim miejscu by nie było tego całego syfu i smogu, mieć kawałek działki i ogródek.
@scriptkitty: różnie, można znaleźć sporo fajnych miejsc. A co do majsterkowania to nie wiem czy by ci się nie chciało, na samej rekuperacji 10 tys. zł oszczędności to sporo, klimę jak sobie sam założę to wychodzi mnie 1,6 tys zł za jednostkę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maximuss: rozglądaj się już za działkami w miarę blisko, bo za chwilę i one poszybują w górę. Już teraz 30 km na północ od Krakowa chłopki wołają sobie srogo - przed wprowadzeniem planu miejscowego, który odrolnił wiele działek, nie szarżowali aż tak
@Qullion dojazd z poza miasta = dojazd do miasta + dojazd z miejsca gdzie mieszkasz w mieście.
Nie można tego porównywać, bo każda sytuacja jest inna. Nie powiesz mi, że dojazd np. z Wrząsowic do centrum zajmuje mniej niż np. z Kurdwanowa czy innego miejsca po drodze.
Mieszkając poza miastem jesteś też właściwie skazany na dwa auta w domu.
Każde z tych rozwiązań ma plusy i minusy.

P.S. sam planuję wyprowadzkę z