Wpis z mikrobloga

59/100

Za chwilę wchodzimy w rok 2020, co jest idealną okazją do tego, żeby powstawały najróżniejsze podsumowania dekady. My tutej w okejkowych kazamatach nie będziemy tworzyć jedenastek dziesięciolecia każdego ekstraklasowego klubu, bo nie mamy aż tyle czasu, chęci i wiedzy, ale zapraszamy do tworzenia zespołów dekady swoich klubów w komentarzach, może być z krótkim opisem za co nominowaliście zawodników. Dam dobry przykład i stworzę taką jedenastkę (+ ławkę rezerwowych) dla mojej drużyny, to jest Lechii Gdańsk.

Bramkarz: Dusan Kuciak
Obrońcy: Filip Mladenović, Rafał Janicki, Deleu, Michał Nalepa
Pomocnicy: Piotr Wiśniewski, Sławomir Peszko, Daniel Łukasik, Lukas Haraslin
Napastnicy: Flavio Paixao, Abdou Razack Traore

Ławka rezerwowych: Mateusz Bąk, Paweł Stolarski, Jakub Wawrzyniak, Marcin Pietrowski, Milos Krasić, Piotr Grzelczak, Marco Paixao

Zapraszam do wymiany opinii no i przede wszystkim publikacji własnych jedenastek :D

Nie ma nic złego w pasjonowaniu się polską piłką ʕʔ

#ekstraklasajestokay #ekstraklasa #pilkanozna
Bartoni - 59/100

Za chwilę wchodzimy w rok 2020, co jest idealną okazją do tego, ż...

źródło: comment_fL8iVJvuk6llqlqd7TZxZ9J0NE3Y9tid.jpg

Pobierz
  • 12
@fordern: No prośba, późny Krasic to przyjecie, obrót z piłką i anemicznie podanie do boku. Tak naprawdę tylko jeden dobry sezon (fakt że wtedy był autentycznym reżyserem gry), a reszta to odcinanie kuponów.

@Bartoni: Surma za Łukasika zdecydowanie.

Rezerowy bramkarz: Mateusz Bąk
Trener: Stokowiec
@fordern: Janicki zdecydowanie za serducho i za to ile lat tu był. No i fakt faktem był solidnym obrońcą w czasach kiedy w Lechii ogółem mało było solidnych piłkarzy, dopiero w Lechu zaczął lecieć na pysk.

Vranjes to u nas był ile? Rok? Trochę mało na 11 dekady. Nad Krasiciem myślałem, ale doszedłem do wniosku, że w 1 sezonie był cieniem samego siebie (bo grał jeszcze na skrzydle), a dopiero po
@Bartoni: Też próbowałem znaleźć w głowie innego wyróżniającego się pomocnika, i jedyny kto mi przyszedł do głowy to był chyba Borysiuk. Swego czasu był bardzo solidny, w końcu z Lechii dwa razy miał transfery do Legii ( ͡° ͜ʖ ͡°) A z kolei Łukasik to chyba piłkarz do którego nigdy się nie przekonam, mimo że w ostatnich dwóch latach stał się naprawdę solidnym graczem. Szczególnie poprzedni sezon
inicjatywę prądotwórczą


@fordern: Zwłaszcza w ostatnim sezonie. Co rzut rożny miałem wrażenie, że wpakuje piłkę do własnej siatki xD

A co do Poznania to przecież on tam się całkiem nieźle zadomowił. Jak był jednym z tych, którym jednak nie przedłużono kontraktu to był zdziwiony, bo dopiero co kupił mieszkanie xD
Lechia raczej o niego nie walczyła, to z Lecha był wypchnięty.
@Bartoni: Przeszkodziłeś mi w trzecim edicie :D

Co do samego Janickiego, no bardziej chodzi mi o sytuację w Gdańsku. On utożsamiał się z klubem jako jeden ze starej gwardii, która pamiętała jeszcze nauki Piotrka Wiśniewskiego, i Marcina Pietrowskiego. Szkoda mi go było, nawet z ławki zawsze jakoś w niego wierzyłem.

Jak tak zacząłem grzebać w głowie, to przypomniało mi się, że swego czasu był u nas Darek Trela, który przychodził jako
@Bartoni: Legia:

Kuciak - Bereszyński, Jędrzejczyk, Pazdan, Hlousek - Vrdoljak, Moulin - Guilherme, Odjidja-Ofoe, Radović - Nikolić.

Ławka: Malarz, Lewczuk, Brzyski, Jodłowiec, Duda, Ljuboja, Prijović.

Za zasługi wypadałoby tu jeszcze umieścić Astiza, Rzeźniczaka i Kucharczyka, do tego Carlitos, Orlando Sa, Hamalainen, z wcześniejszych lat Komorowski, Żewłakow, Żyro, Borysiuk, Wolski, z obecnej drużyny może Martins, Luquinhas, Niezgoda... Znając życie jeszcze kogoś ważnego pominąłem, a i tak 80% podstawowego składu jest tak naprawdę
@Bartoni: Jaga - mi wyszło coś takiego, chociaż mówiąc szczerze nie było łatwo, bo obrońców na poziomie to raczej mało mieliśmy - albo szybko wypadli mi z głowy, więc Runje na przykład umieściłem nie na jego pozycji. Na ławce miałem wątpliwość co do bramkarza. Co o tym sądzicie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Drągowski - wychowanek, który jako nastolatek zadziwił świat i został wytransferowany za duże pieniądze. Obecnie
a.....1 - @Bartoni: Jaga - mi wyszło coś takiego, chociaż mówiąc szczerze nie było ła...

źródło: comment_kxXwMdiBJtVZTxHaWqxb6kspsrFae7GB.jpg

Pobierz