Wpis z mikrobloga

Rozważam przesiadkę z ThinkPada T440 na nowszy model (ten obecny bym oddał bratu, by się już nie męczył z T400, który nawet z SSD już niedomaga). Myślałem, by wziąć na raty T490, lecz nie jestem do końca pewny czy jest sens wydawać na to 5k.
Druga opcja to wzięcie T460, który jest pierwszym modelem z serii obsługującym dyski SSD NVMe (widzę różnicę pomiędzy NVMe w służbowym Dellu a zwykłym SATA3 w moim Thinkpadzie).

W pracy mam Della Latitude 5491, który jest spoko poza tym, że często lapek potrafi z czapy załączyć wiatraki (chociażby przy Google Meet czy działającym Dockerze), gdzie mój T440 rzadziej się tak zachowuje, a jak już to sporo ciszej.
Znajomy doradza przesiadkę na Della, ze względu na serwis, o którym sam słyszałem sporo dobrego. Chociaż na szczęście nie miałem okazji korzystać z usług serwisu Lenovo - wychodzę z założenia, że skoro mam do czynienia z lapkiem biznesowym, to prawdopodobieństwo uszkodzenia go przez byle pierdołę jest mniejsze niż przy modelach dla zwykłego konsumenta.

Czy rzeczywiście serwis jest dobrym argumentem, by kupić Latitude'a mimo przyzwyczajenia do ich konkurenta?
#thinkpad #dell #latitude #laptopy
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TheLaw: Nie bierz T490 bo to gówno ma już wszystko lutowane, żadnych możliwości upgradu po za dyskiem. T480 to ostatni sensowny model.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: właśnie sprawdziłem, i stockowo jest przylutowany a jest wolne gdniazdo SODIMM ale tak czy siak więcej niż 16gb się tam nie włoży. No i z timingami problemy będą bo trzeba się dopasować do tego co już jest w płycie.
@TheLaw: A i T490 nie ma dwóch baterii, T480 jeszcze miało. Jak pracujesz/używasz mobilnie to fajna sprawa.
  • Odpowiedz
właśnie sprawdziłem, i stockowo jest przylutowany a jest wolne gdniazdo SODIMM ale tak czy siak więcej niż 16gb się tam nie włoży.


@a231: W sensie, max domyślna pamięć + 16GB jak w t480s?
  • Odpowiedz
@TheLaw: t490 jest absolutnie nie opłacalny lepiej za tą kasę wyrwać t480 w lepszej konfiguracji. Mają już tą 9 generację inteli które są w #!$%@? wydajne a tak samo nvme dyski i pamięci ddr4
  • Odpowiedz
Rozważam przesiadkę z ThinkPada T440 na nowszy model (ten obecny bym oddał bratu,


@TheLaw: Teraz bezsens, poczekałbym do kwietnia i wziął któryś z laptopów z nowymi mobilnymi ryzenami.

Znajomy doradza przesiadkę na Della, ze względu na serwis, o którym sam słyszałem sporo dobrego. Chociaż na szczęście nie miałem okazji korzystać z usług
  • Odpowiedz
pomyśl nad T470p, ma przyzwoite parametry i CPU i5 w wersji nie U a HQ co robi z tego potężną maszynę, obsługuje NVMe ale tylko w wersji x2, chociaż mi 1800MB/s odczyt/zapis wystarcza w pełni z Samsungiem Evo, ramu przyjmie max 32GB, jest też w nim opcja na baterię 72Wh
  • Odpowiedz