Wpis z mikrobloga

Cześć, macie jakieś doświadczenie ze scalakami i tranzystorami z aliexpress? Nie porywałbym się na to, ale potrzebuję kilka tranzystorów i scalaków, których albo nigdzie nie dostanę, albo w cenie 7 zł za tranzystor. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Głównie chodzi mi o J-FETy: 2n5457 i J201 i optocouplery (dioda + LDR).
#elektronika #elektronikadiy #aliexpress
  • 11
@Pan_Sarna: używam, żadnych problemów nie mam, choć mam wrażenie, że zwłaszcza te najtańsze aliexpresowe oferty się jakoś gorzej lutują. Umiem lutować, serio, a z aliexpresowymi SMD miewam problemy.
Transoptory natomiast kupowałem dziesiątkami, żadnych problemów.
@Jarek_P: bardzo możliwe, SMD nie lutuję, ale nieraz się przekonałem ile jakość płytki potrafi zmienić, więc czemu nie wyprowadzenia w SMD. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bez dodatkowego topnika nie było szans.
@Pan_Sarna: Loteria, raz przyślą oryginały innym razem podróby lub wyluty. Z bogiem sprawa jak wyluty oryginalne i sprawne. Kupuję tylko jak juz naprawde nie ma w normalnych sklepach (tme/farnell/rs-online, digichip itp)
@Pan_Sarna: A jeszcze co do optocouplerów, kupowałem takie https://pl.aliexpress.com/item/33018112680.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.74ce5c0f95TD2p nie do dostania poza aliexpress i skur..yny przysłali wyluty. Złożyłem protest i ali przyznało mi 100% refundu. Ponieważ nie miałem czasu szukać nowych (klient cisnął z terminem naprawy) zaryzykowałem ich użycie i na szczęście zadziałały poprawnie. Ryzyko było spore bo to drajwery do półmostka IGBT za kilkaset PLN, ale opłaciło się, maszyna działa.