Wpis z mikrobloga

@Totems: > Internet 400/400 Mb/s FTTH
@Totems: > routera xDSL

Jak masz światłowód to nie potrzebujesz routera xDSL (czyli z modemem jak do neostrady (tecnologia xDSL).
Potrzebujesz po prostu router.
Jakie masz urządzenie od operatora?

Archer C2300 z tego co widze nie jest xDSL
@Totems: Archer C2300, to bardziej zakup przyszłościowy, jak na dzień dzisiejszy. Wiele sprzętów nadal nie ma modułów wifi o takiej wydajności jaką obsługuje ten router. Znaczna część sprzętu na 5 GHz obecnie obsługuje maksymalnie MIMO 2x2, do 867 Mb/s. Przy takiej synchronizacji połączenia (wymaga bardzo silnego sygnału wifi) spokojnie na sieci bezprzewodowej osiągniesz 400 Mb/s. Router z MIMO 2x2 kupisz znacznie taniej, niż tego archera co podałeś. Chyba, że kupujesz go
@kopyrta: myślałem że xDSL to po prostu router na złącze RJ-45. Jeżeli nie, to tak potrzebuje po prostu zwykłego routera. Tak jak pisałem mam modem od ISP Dasan H640GW.

@przemyslaw-dec: w takim razie masz jakąś propozycje tańszego routera? Bym sobie porównał i poczytał i w końcu podjął decyzje
@Totems: Nie bierz routera, bez sensu skoro bedizesz korzystal tylko z wifi. Mozesz wziac jakiegos access pointa w stylu Unifi AC Lite czy Tplinka Omada Eap 225/245. Skoro duzo sieci jest w okolicy i chcesz szybkie wifi najlepiej rozdzielic siec na 2,4 ghz i 5ghz, laczyc sie z ta druga, kazdy router czy access point ktory obsluguje obydwa standardy. Twoj router jesli trafilem na odpowiednia wersje moze obsluguje wifi w wersji