Wpis z mikrobloga

Mireczki kochane

mam ryzen'a 5 3600, tomahawka b450 max oraz chłodzenie spc grandis 2

procesor podkręciłem do 4200ghz przy pomocy ryzen master przy napięciu 1.4 volta. Testy przeprowadzam na cinebenchu r20 amx temp 77 stopni - mój wynik to 3775

pytanie moje brzmi następująco. czy zbijać napięcie czy zostawić takie jak jest wg forum na redditcie 1.4v jest w porządku przy oc lecz chciałbym zbić jeszcze temperatury i zastanawiam sie czy napięcie tez styka. Bardzo proszę o pomoc i radę. Bios zaktualizowany do najnowszej wersji jak i socket również.


pzdr

#komputery #overclocking #amd
  • 44
  • Odpowiedz
@grappas: Aktualnie mam 3500X, bo nie różni się wydajnością w grach. Miałem 2x R3600 i robił boost 4.4 (nie chodzi o 4.4 na sztywno). 3600X zachowywały się identycznie, więc odesłałem na zwrot, choć myślałem, że wersja X osiągnie więcej niż zwykła.
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: Znaczy no ja wiem. Można. Tylko jak długo boostuje? Bo jak sekundę, to się nie opłaca. Grzeje się przez to cały procesor i w efekcie próbując boostować tak wysoko nie boostuje w cale. Przynajmniej ja mam takie doświadczenie ze swoim prockiem.
  • Odpowiedz
@grappas: W AC Origins trzymał 4325Mhz, temperatury nie skakały bo mam Noctua NHD15.

@fstetete: W biosie w sekcji advanced masz włączanie albo wyłączanie pbo, więc dajesz ręczne, limity ustawiasz max, wpisujesz boost override 200, napięcia auto oczywiście, do tego scalar x10 (domyślnie jest x1) i sprawdzasz. Ta sekcja advanced jest w overclockingu praktycznie na samej górze jak pamiętam.
  • Odpowiedz