Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór. Na wstępie zycze wszystkim spokojnych świąt :) Drodzy koledzy i koleżanki czy jest wśród Was jakiś ekspert od gry w szachy? Potrzebuje materiałów do nauki. Niby na YT coś jest, ale to nie to. Moze ktos ma sprawdzone ksiazki, albo kanał o którym nie slyszalem a pomaga w lekcjach. Podstawy znam, wiem jak sie ruszaja figury xd, ostatnio gralem pare razy online, ale slabo wyglądają moje statystyki, 4 do 16. Wiem ze praktyka czyni mistrza, ale ciezko jest bez przygotowania. Moze ktos pomoże? Z góry dziękuję :)

#gry #szachy #nauka
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Megachilidae: Dziękuję. Wstęp bardzo ciekawy i miałem nadzieję, że dalej będą jakieś ciekawe mini-gierki wprowadzające każdą figurę. Niestety wygląda na to, że wszystko sprowadza się tylko do powtarzania tego samego: wyjaśnienia zasad i gry "który pionek dojdzie wcześniej" z dodawaniem kolejnych figur. :/
  • Odpowiedz
Pograj trochę, ale raczej nie blitze. Najlepiej pograć z jakimś znajomym bez ograniczenia czasowego, żebyś miał czas na przeanalizowanie pewnych pozycji i schematów. Ewentualnie możesz zagrać 15+15 na jakimś portalu lub 25 minut i dłuższe.
Co do książek, to na początek polecam każdemu AWERBACH J., BEJLIN M. „WYPRAWA DO KRAINY SZACHÓW”. Może wydawać się trudna momentami, ale świetnie tłumaczy wszystko.
  • Odpowiedz