Wpis z mikrobloga

Chwała Apollonowi, Antiochowi Zbawcy i innym Bogom!

Antioch, Król wielki, Król potężny, Władca świata, Król Babilonu, Król krajów, odnowiciel Esagili i Ezidy, syn pierworodny Seleukosa Króla, Macedończyka – ja Królem Babilonu jestem.

Gdy do odbudowy Esagili i Ezidy serce moje skierowałem, wówczas to cegły Esagili i Ezidy w kraju Hatti rękoma moimi czystymi olejem sezamowym wygładziłem i do ułożenia (z nich) fundamentu Esagili i Ezidy przetransportowałem.

W miesiącu adar, dnia dwudziestego, roku czterdziestego trzeciego fundamenty Ezidy, domu prawego, domu Boga Nabu, który jest w Borsippie, położyłem.

Nabu, synu wyniosły, najmądrzejszy wśród Bogów, dumny, który do pochwał jesteś stworzony, synu pierworodny Marduka, potomku Bogini Eru'a Królowej, która nadaje kształty postaciom tworzonym – spójrz łaskawie i na rozkaz Twój niezmienny powalenie kraju mego wroga, upragnione moje zwycięstwo nad nieprzyjacielem, niech będą mi dane.

Królestwo sprawiedliwości, siła, rządy w pokoju, lata radości serca, nasycenie potomstwem Królestw Antiocha i Seleukosa, Jego Królewskiego syna, po wieczne czasy – to niech będzie dane.

Synu Książęcy, Nabu, potomku Esagili, pierworodny Marduka pierwszy, zwycięski potomku Eru'a Królowej, gdy wstąpisz w radości do Ezidy, domu niezmienności, domu Twojej boskości, przybytku radości serca, to z rozkazu Twego, którego prawa są nie do obalenia, dni moje niech będą długie, lata moje liczne!

Tron mój niech będzie trwały, długie rządy przy wsparciu Twego potężnego Berła, którym wyznacz granice Nieba i Ziemi.

W usta Twoje niech będą włożone słowa łaski dla mnie, aby ręce moje zdobyły krainy od wschodu Słońca do zachodu Słońca, obym daniny z nich mógł zgromadzić i do ukończenia Esagili i Ezidy je zużyć.

Nabu, synu pierworodny, gdy do Ezidy, domu potężnego wejdziesz, niech dobre słowa dla Antiocha, Króla krajów, i Seleukosa, Jego Królewskiego syna, (oraz) dla Stratonike, Jego Królewskiej małżonki, niech będą włożone w Twoje usta!


#bekazkatoli #zydzi #pdk #chrzescijanstwo #katolicyzm #religia #religioznawstwo #starozytnosc #syria #swieta
M.....a - Chwała Apollonowi, Antiochowi Zbawcy i innym Bogom!

 Antioch, Król wielki...

źródło: comment_ny4JayOxalKzEntKBiS6Ne5i4RT7LbSl.jpg

Pobierz