Wpis z mikrobloga

Pewien #januszebiznesu zalegał z zapłatą faktury za #programowanie od 4 miesięcy. Była to spora kwota nawet jak na #programista15k . Janusz w żaden sposób nie reagował na moje najpierw prośby, a potem ponaglenia. Jako, że Janusz jest CEO pewnego startupu, mocno dba o swój profil na #linkedin i ma tam kupione złote konto (pozwala to sprawdzić, kto odwiedza Twój profil).
Wpadłem dzięki temu na świetny pomysł. Udało mi się dodzwonić bezpośrednio do CEO Janusza, a ten standardowo w gburowaty sposób zaczął mnie zbywać, a nawet obrażać. Wspomniałem tylko na zakończenie, że posiadam znajomości w pewnych urzędach i jeśli nie dostanę należnych pieniędzy to może się mocno zdziwić.
Zrobiłem fake konto na linkedin ze stanowiskiem "Dyrektor KAS" oraz ulepszeniami typu "specjalizacja w prawie karno-skarbowym" itp. Następnie wszedłem kilkukrotnie na profil linkedin Janusza, tak aby widział kto się nim zainteresował. Następnego dnia Janusz zadzwonił z przeprosinami i przelał natychmiastowo pieniądze.

  • 19
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 92
@Magma1: u mnie w pracy było tak,że przyjechał programista do sterownika na produkcję. Zaprogramował sterownik na 1000 cykli, więc po 3,5 miesiącach elektrycy próbowali coś tam zdziałać i stwierdzili że sterownik popsuty. Nie znali się nic. Dzwonią do tego gościa co programował, a on że tylko księgowość może to naprawić. Przelew zrobiony od ręki, a licznik cykli zlikwidowany :)
  • Odpowiedz
  • 17
@tamdolicha jakie to jest #!$%@? smutne w tym kraju, że koleś z doświadczenia wiedział, że mu nie zapłacą i się tak zabezpieczył...

Serio co daje tym Januszem takie zaleganie? Przecież kiedyś będą musieli to zapłacić
  • Odpowiedz
@Magma1 polecam postraszyć, że wystąpisz o zwrot zapłaconego VAT z tytułu ulgi na złe długi (jak nie zapłaci po 90 dniach terminu płatności), w wielu przypadkach działa, bo janusze boją się urzędów
  • Odpowiedz
@PIAN--A_A--KTYWNA: no i git. Inaczej by go dojechalo panstwo za podszywanie sie pod kogos ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nawet na wypoku bylo o innym kolesiu co tez stworzyl jakis list z fikcyjnej instytucji (tylko kurde juz nie pamietam dlaczego :/)
  • Odpowiedz
@yorrick:

jakie to jest #!$%@? smutne w tym kraju, że koleś z doświadczenia wiedział, że mu nie zapłacą i się tak zabezpieczył...

Serio co daje tym Januszem takie zaleganie? Przecież kiedyś będą musieli to zapłacić


W tym smutnym, posranym kraju każdy każdemu jest dłużny. Serio. Praktycznie nikt nikomu nie płaci faktur na czas, przeciąganie płatności to norma, trzeba się o swoje dopominać po kilka(naście) razy.

I to nie jest tak, że
  • Odpowiedz