Wpis z mikrobloga

Linia czasowa w wiedźminie jest nakreślona bardzo ELEGANCKO i to najlepsze słowo. Raz o tym, że jesteśmy z 50 lat przed informuje prosty tekst mamy do dzieciaka - foltest zostaw siostrę. Raz jest to zwykle powiedzenie yen, że przez 30 lat podciera tylko królom. Raz dowiadujemy się o bankiecie z okazji zaręczyn pavetty co już wiemy że miało miejsce z 1 odcinka. Wszystko jest podawane wtedy, kiedy być powinno i aby sprawiało małą niespodziankę. Oglądałem z kimś, kto nigdy książek nie czytał i również uważa, że bardzo zgrabnie timeline jest wyjaśniany i bez zbędnego pisania 30 LAT WCZEŚNIEJ, TERAZ jakby nas traktowano jak debili. Ale widocznie wielu tego by chciało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wiedzmin
  • 45
Nigdy wcześniej nie czytałem ani nie grałem w grę więc pojęcie o historii mam zerowe i również domyśliłem się że akcja toczy się w różnych czasach kiedy na balu królowa przemówiła do dzieciaków - i absolutnie to nie przeszkadza, wręcz daje satysfakcje że zaczyna sie zauważać fakty i składać układankę w całość samemu. Także też póki co nie wiem skąd tyle hejtu na wykopie :P
ludzie mają różne opinie i inaczej odbierają te same elementy. Na razie to HA TFU wam w te bucowe


@Fenrirr: ale powiedz mi co ogarnięcie timeline ma do podobania /nie podobania się? To tak jakby nie lubić serial bo nie mówią w nim ani linii dialogu, a po prostu nie włączyło się dźwięku.
@Croudflup: pewnie ze tak. W pierwszym odcinku poczatkowo mialem mindfuck, ze historia z Blaviken ma miejsce w tym czasie, co dziecinstwo Ciri, az w koncu tego nie wyjasnili - w jednej scenie mowia o tym, ze Calanthe w wieku Ciri wygrala jakastam bitwe, a w kolejnej - przy rozmowie z Geraltem wspomniane jest, ze Calanthe wlasnie wygrala te bitwe. Swietny zabieg.

wykopek


@n4zarh: dokładnie gdzie ta bitwa właśnie jest punktem odniesienia timelinea. Mam wrażenie że wychodzi tutaj ile osób oczekuje prostej rozrywki bez żadnego myślenia jak (bądź co bądź świetny) stranger rhings.
@kiken: o idealnie opisała to co się widzi. Czyli sceny gdzie widzimy bohaterów w różnym wieku jak calanthe która jest tak energiczna po walce, a chwilę przed była zmęczona królowa . Etc etc. Imo mam nadzieję że z tego nie zrezygnuje ale patrząc na to jak serial jest popularny na zachodzie (40k ocen na IMDb i średnia 9) może być tylko lepiej :)