Wpis z mikrobloga

Cześć, mam do Was pytanie. Zakupiłam lustrzankę Sony alpha A58 i objektyw samyang 14mm .... Okazało się, że gwint objektywu nie pasuje do aparatu. Powiedzcie mi proszę jaki adapter potrzebuję aby połączyć ze sobą te dwa sprzęty ? Z góry wielkie dzięki
#fotografia
  • 14
@NiebieskaMirabelka: z tego co mi wiadomo, to obiektywy pełnoklatkowe są kalibrowane pod pełną klatkę, tak samo jak APS-C z APS-C.
Więc jak zakładasz do aparatu z mniejszym sensorem obiektyw pełnoklatkowy, to powinnaś mieć "lepszą" jakość niż w drugą stronę, bo sensor przyjmie światło ze środka obiektywu gdzie zazwyczaj jest najostrzej.
W twoim przypadku będzie to gorsze rozwiązanie, czyli środek kadru może być ostry, ale przy krawędziach rozmycie może być większe niż
@NiebieskaMirabelka: poza tym moge sie mylic, sam mam sony a68 z tym bagnetem i o ile mozliwe jest podpiecie szkieł A do bezlusterkowcow sony E to w druga strone raczej sie nie da. Adapter dziala na zasadzie odsuniecia o odleglosc komory lustra ktorej w bezlusterkowcu nie ma wiec w druga strone to ni działa bo obiektyw z bezlustra musialby wrjsc w korpus lustrzanki zeby poprawnie zogniskowac
@adam-photolive: masz rację:

How to use an A-mount lens on an E-mount body

Since A-mount and E-mount have different diameters, they are not interchangeable. However, you can use an A-mount lens on an E-mount body by using a Mount Adaptor.

NOTE: You cannot use an E-mount lens on an A-mount body.

Cały czas mieszało mi się z sony A7 i A9, ale to są nowsze konstrukcje [3:50]:
I-____-I - @adam-photolive: masz rację:
 How to use an A-mount lens on an E-mount bod...