Wpis z mikrobloga

Wrażenia po 1 odcinku:

Generalnie wszystko co wyszło spod pióra AS-a jest zajebiste, to co spod pióra Hirsch... już nie tak bardzo :/

- cała sekwencja w Cintrze jest sztuczna, teatralna, zrobiona na szybko, nie wiemy co się dzieje, jakieś postacie które są dla nas obce robią jakieś rzeczy których my nie znamy znaczenia... co to jest Nilfgaard? Co to jest Skellige? Dlaczego mamy kibicować Cintrze? I to nie jest tak że serial wzbudza nasze zainteresowanie, jakąś tajemnicą, tylko po prostu nie mówi nam rzeczy o czym powinniśmy wiedzieć. Poza tym świadomie upraszczają robią z Myszowora zwykłego magika a z Eista jakiegoś dworskiego bóbka

- wiem ze telewizja i mały budżet, ale Cintra wygląda wyjątkowo źle

- generalnie postać Ciri to w tym momencie mieszanka Aryi i Daenerys, strasznie sztampowa (trochę mi przypomina bean z disenchantment) - wcale nie chcę być księżniczką, nie lubię dworskiego życia, tańce dworskie mnie nudzą xD

- Musiał jak miał już powiedzieć piątą linię dialogową to go zabili xD

- Nilfgaard wygląda wyjątkowo źle, naprawdę źle, ale to w sumie już wiedzieliśmy

- duży nigga w roli rycerza o imieniu Danek - ok xD

- Calanthe jest jakaś odpychająca, kreacja Ewy Wiśniewskiej dużo lepsza

+ WALKI! są zajebiste

+ Renfri! wow, świetnie dobrana postać

+ generalnie cały wątek "mniejszego zła" przedstawiony jest zajebiście, mogło by to być może nieco rozbudowane, ale główne przesłanie, przedstawienie postaci i świata bardzo udane, świetny Stregobor

+ Cavill jest bardzo dobry, nadal uważam, że za ładny i zbyt napakowany, ale czuje postać i jest świetny

+ mimo zgrzytów, serial przykuwa i chce się włączyć drugi odcinek, jedna z lepszych rzeczy na Netflixie teraz (chociaż to nie jest wielkie osiągniecie xD)

#wiedzmin #witcher #netflix #seriale
marcelus - Wrażenia po 1 odcinku:

Generalnie wszystko co wyszło spod pióra AS-a je...

źródło: comment_sjWdF3jBGnW3nKZUnMn8S3ffcJQ5iCPc.jpg

Pobierz
  • 19
cała sekwencja w Cintrze jest sztuczna, teatralna, zrobiona na szybko, nie wiemy co się dzieje, jakieś postacie które są dla nas obce robią jakieś rzeczy których my nie znamy znaczenia... co to jest Nilfgaard? Co to jest Skellige? Dlaczego mamy kibicować Cintrze? I to nie jest tak że serial wzbudza nasze zainteresowanie, jakąś tajemnicą, tylko po prostu nie mówi nam rzeczy o czym powinniśmy wiedzieć. Poza tym świadomie upraszczają robią z Myszowora
@marcelus: ja dodam jeszcze że nie podoba mi się skakanie po wątkach np. nagle dodanie historii o Jeżu XD ja to ogarnęłam, bo czytałam książki ale jak ktoś ma pierwszy raz z wiedźminem do czynienia to już gorzej
ale nie znaczy to że nie można krytykować efektu końcowego


@marcelus: nie mówie że nie możesz krytykować, staram się tylko znaleźć odpowiedź dlaczego się tak stało
( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@marcelus a po przeczytaniu opowiadań co wiedziałeś o tych krainach? W sumie As bardzo slabo budował świat. To nie Tolkien, czy nawet Martin. Dla niego liczy się niestety tylko historia, a nie tło.
  • 1
@frytaa disenchantment/rozczarowani @PanPeno ale tu nie chodzi o to, ale o fakt że my nie wiemy o co ta wojna, kto ją toczy, co to skellige itd itp. Pamiętasz w grze o tron jak była scena jak bran uczy się o wszystkich rodach w drugim bodaj odcinku? Albo w pierwszym jak ojciec mu tłumaczy czym jest mur i czarna straż? Tego tu zabrakło. Takiej podstawowej politycznej siatki
@marcelus no ale w książkach Pana z Wasem też masz rozpierdziel. Chronologia się nie trzyma kupy, nie wiadomo kto z kim po co. Wiadomo tylko, że jest Geralt, Ciri I ich przeznaczenie. W sumie dzisiaj zacznę oglądać z różową, która nigdy nic z uniwersum nie czytała i nie grała. Zobaczę, czy ogarnie.
@marcelus:Po dwóch odcinkach mogę powiedzieć, żę jest ekspozycja, która ustala ramy czasowe. Np. Ciri mówi, że Calanthe wygrała pierwszą bitwę jak była w jej wieku. Potem Renfri mówi, że Calanthe właśnie wygrała swoją pierwszą bitwę i dzięki temu wiemy, że wydarzenia dzieją się nierównolegle