Wpis z mikrobloga

Jak mam w folderze osobiste sesje zdjęciowe, to jak zrobić żeby ktoś kto będzie używał mojego laptopa za nic nie mógł zobaczyć tych zdjęć?

Ostatnio kolega mi mówił że hasło to co się loguje do Windows nic nie daje.

#komputery #informatyka #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GHan: Zalezy czy chcesz zaszyfrowac folder tak zebys tylko ty mial dostep, czy ukryc tymczasowo przed kims kto bedzie korzystal z komputera. Jesli to drugie to prawym na folder > wlasciwosci > zaznacz 'ukryj'

W opcjach folderow mozesz zaznaczyc zeby ukryte pliki byly niewidoczne
  • Odpowiedz
@GHan: A ja powiem coś w stylu Gry o Tron - zamiast robić z tego tajemnicę, uczyń z tego swoją tarczę. Wyślij te fotki wszędzie, gdzie się da a nikt nie zrobi z nich broni przeciwko Tobie. A gdy ktoś zapyta dlaczego wysłałaś swoje fotki tu i tam powiedz - a co cie obchodzi moje ciało? Chcesz mnie zatrudnić ze względu na umiejętności czy coś innego? A w ogóle to
  • Odpowiedz
@GHan: zaszyfruj głupim winrarem z hasłem na pliki. Nawet jak będzie na archiwum napisane mojenudle.rar to bez hasła nikt Ci nie wejdzie jak nie będzie ono dupa1234. ( ͡° ͜ʖ ͡°) a dodatkowo będziesz miała więcej miejsca na dysku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GHan: vetacrypt - najlepsza opcja, program stworzony do szyfrowania plików.
Winrar - też spoko, jak nie chcesz czekać na skompresowanie to ustawiasz "bez kompresji" i dajesz hasło. Tylko broń boże nie rozszerzenie zip.
Skitranie folderu gdzieś w plikach systemowych/ukrywanie folderu - spoko, najprościej, ktoś znajdzie tylko jeśli wie czego szuka (np będzie szukał wszystkich plików jpg).
Przechowywanie jakichkolwiek danych tylko na penie - moim zdaniem błąd, peny zdychają bez zapowiedzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GHan: Włącz szyfrowanie efs ale chyba tylko w windowsie pro jest. Prawym na folder, właściwości, zaawansowane i gdzieś tam będzie.
  • Odpowiedz