Wpis z mikrobloga

@erni13: robisz tak, . Wycinasz to w kwadrat tam gdzie nieuszkodzone

Potem w srodku naklejasz na grube place plyta na plyte az ci sie mniej wiecej zrowna ze sciana i potem reszte te 2-3 milimetry szpachlujesz
albo na jakis drewniany klocek przyklejony do sciany w srodku albo jakkolwiek, byle zeby ostatecznie zrownac sie z wlasciwa sciana
  • Odpowiedz
@erni13: Da się. Musisz wyciąć w tym teraz jakiś bardziej regularny kształt. Zrobić konstrukcję w środku (przykręcając od czoła wkrętami do starego regipsu) np. desek albo profili alu. Wycinasz taki sam kształt w nowym regipsie, przykręcasz do zrobionej konstrukcji i pozostaje zaszpachlować.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@erni13: Powieś jakiś obrazek albo przyklej plakat i po problemie ( ͡º ͜ʖ͡º)

A tak serio to przycinasz tą dziurę do prostokątnego kształtu docinasz listewki które przykręcasz w miejscach łączenia do reszty ścianki tak aby można było przykręcić do nich płytę dociętą na wymiar dziury. Szpachlujesz, malujesz jako tako i gotowe ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Tak jak wyżej. Wytnij kwadracik przykrec od tyłu profile jak na zdjęciu i na to przykręć nową płytę. Zetnij narożniki nożem do tapet. Kup najmniejsze opakowanie uniflotu i powciskaj go w szpare tak żeby nigdzie nie wystawało ponad szczelinę bo tego nie ruszysz. Na to siatka do łączenia i gładź szpachlowa. Pierwsza warstwa na mokro zarabiasz siatkę czekasz aż wyschnie potem 2 warstwy lecisz szpachlą. Ostatnia musi być na dosyć rozciągnięta żeby
  • Odpowiedz
naklej kartkę białą


@JusTQL: ja tak zrobiłem. Poprzedni lokator w mało widocznym miejscu wywalił małą dziurę w ścianie jak się wkurzył. Zakleiłem to idealnie pasującym odcieniem okładką od bloku. Z daleka nawet nie widać ;)
  • Odpowiedz