Wpis z mikrobloga

Mirasy ale mam straszny okres teraz ;( mój pieseł jest bardzo schorowany i bardzo się męczy, ledwo wstaje dupą z ziemi, ciężko chodzi i ciężko oddycha. Ma jakiegoś raka, wielką gulaja w okolicy płuc po prawej stronie. Pies w swoim życiu miał wycinane raki/torbiele 3 razy, na siadającą dupę dostawał zastrzyki sterydowe i codziennie daje mu masę tabletek.

Długo się z tym godziłem ale po prostu chciałbym aby on już się nie męczył. Codzienne oglądanie jak kiedyś hasający i szczęśliwy owczarek ledwo chodzi i pomrukuje (jakby z bólu) przy każdym wstawaniu i kładzeniu się sprawia że mi serce krwawi. Podjąłem decyzję o uśpieniu psa, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Obawiam się że gdy pójdę do weterynarza po prostu się rozpłacze i gościu nie weźmie mnie na poważnie. Albo pomyśli że chce się pozbyć psa przed sylwestrem lub że mi się znudził lub coś w tym stylu.

Ma ktoś jakąś dobrą poradę ? (,)
#psy #zwierzeta #weterynaria #smutek
  • 7
Obawiam się że gdy pójdę do weterynarza po prostu się rozpłacze i gościu nie weźmie mnie na poważnie.


@LZBNZ: Weźmie, to jest jak najbardziej naturalna reakcja. Jak usypiali naszą schorowaną suczkę to ja, już dorosły chłop, popłakałem się jak dziecko.

Albo pomyśli że chce się pozbyć psa przed sylwestrem lub że mi się znudził lub coś w tym stylu.


Jeżeli faktycznie pieseł jest w takim stanie o jakim mówisz, a on
@LZBNZ: Skoro go leczysz to idź do weterynarza który się nim zajmuje. Zresztą z tego co piszesz każdy inny też nie będzie robił problemów. Musisz to zrobić, pies nie musi niepotrzebnie się męczyć. Usypiałem psy, kota i też za każdym razem oczy miałem mokre.
@LZBNZ: Dokładnie, psa można uśpić u siebie w domu. Wzywasz weterynarza i już. Musiałby być #!$%@?, aby Ci powiedzieć ze pozbywasz się psa bo Ci się znudził..
Ja miałem świnkę morską i miała kłopoty z zębami. Leczyłem, raz pomogło, potem przestało. Zwierzak już prawie nic nie jadł. Weterynarz nawet sama zasugerowała, ze kwestia leczenia byłaby nieoplacalna, i utrzymywanie przy życiu tylko na medykamentach, kroplowkach itd to bez sensu.... Zawsze jest smutno
Musiałby być #!$%@?, aby Ci powiedzieć ze pozbywasz się psa bo Ci się znudził..


@kajak98: Ty chyba nie wiesz, jacy ludzie i jak często do nas dzwonią i mówią 'uśpij pan psa bo stary' ;]

Nie rozumiem do końca sytuacji OPa, skoro pies był poddawany zabiegom w przeszłości, był zapewne na kontrolach u weta, to wet zna sytuację. I najlepiej do niego zadzwonić, umówić się na eutanazję.
@GregPelka: Ja wiem jakie są realia, ale chodziło mi właśnie o weterynarza. No przecież jeśli pies się meczy, to można go uśpić, a jeśli weterynarz nie wyciąga kasy (bo i tacy się zdarzają) to powinien nawet poprzeć decyzje właściciela.. ¯\(ツ)