Wpis z mikrobloga

@matewek U mnie to samo, w dzień w którym zaspawali zsyp wywiesili kartkę żeby korzystać z pojemników do segregacji ustawionych między blokami. A odpady resztkowe wyrzucać do pojemnika w pomieszczeniu na zsyp. Z pojemników do segregacji śmieci korzystają 4 dziesiecio piętrowe bloki. A w pomieszczeniu na zsyp spokojnie zmieści się 5 pojemników.
@matewek Nie mówię na 100% ale podobno jest jakiś przepis że zsypy nie będą już mogły istnieć. A w tej spółdzielni, chociaż już nie pamiętam też do końca zsypy miały pełnić funkcję takich dodatkowych pomieszczeń gospodarczych za opłatą. Byłem tam w zeszłym roku na praktykach i coś tak mniej więcej mówili, ale za bardzo nie zwracałem uwagi na ten temat.
A w tej spółdzielni, chociaż już nie pamiętam też do końca zsypy miały pełnić funkcję takich dodatkowych pomieszczeń gospodarczych za opłatą.


@draak9764:

Właśnie też to znalazłem:
https://dzienniklodzki.pl/spoldzielnie-i-wspolnoty-likwiduja-zsypy-na-smieci-to-ma-zmusic-lokatorow-do-segregacji-odpadow/ar/c1-14607313

U mnie w bloku jeden sąsiad z zamykanego zsypu już dawno zrobił sobie prywatny składzik różnego badziewia. Także czuję że nie tylko mnie ten pomysł się nie spodoba, tylko że powód inny.
@matewek: znajomy opowiadał, że u niego w spółdzielni była presja ze strony madek, by zaspawać zsypy, albowiem niby karaluchy stamtąd włażą do mieszkań. W jednym z bloków, gdzie najwięcej właśnie krzyczała owa madka, dokonano tego, a ona sama zaś stała się właścicielką pomieszczenia, tego schowka, gdzie się wchodziło w celu wyrzucenia śmieci. Teraz przechowuje tam mnóstwo gratów w tym wózek dziecięcy. Szkoda tylko, że nie było nigdzie udostępnione, że można ubiegać
@zmienna_pomocnicza: @matewek: Z tego co również słyszałem zsypy mają likwidować z powodów sanitarnych i innych. U kolegi ogłoszono, że będą zapewne licytacje na te pomieszczenia, ALE wiadomo, że każda społdzielnia inna, więc pewnie ktoś kupi po znajomości, ktoś dostanie za darmo, w jeszcze innych nic nie zrobią ze zsypami.