Wpis z mikrobloga

Robił ktoś #studia podyplomowe na #sgh ? Można wynieść z nich jakąś wiedzę czy generalnie płaci się kase, udaje że coś robi i po roku dostaje papier? Myślę o zarządzaniu i marketingu, lub o czymś pokrewnym.

#studbaza
  • 11
@fra234: a ja ze swojego doświadczenia bardzo polecam i poszedłbym jeszcze raz. Studia robiłem właśnie na SGH podyplomowe z Transportu i Spedycji. Bardzo fajnie to było ogarnięte.
Wykładowcami byli ludzie z branży było trochę teorii, ale w większości poruszali tematy praktyczne, ciekawe i sprzedawali różne smaczki.
Drugi powód, żeby pójść to ludzie na samej podyplomówce. W większości już pracujący z doświadczeniem. Zajęcia nie wyglądają jak na studiach, że ktoś ci czyta
@virusriddle: Zapomniałem - moja znajoma była na Public relations i miała podobne wrażenia.
Dużo ćwiczeń, przemówień, występowali np. przed kamera i później sobie to oceniali, ale wszystko na luźie :)
@fra234: myślę, że ciężko to wycenić i pytanie bardziej do Ciebie po co chcesz tam iść.
Bo się nudzisz? Bo chciałbyś ? Bo firma sponsoruje ?
Jeśli po dodatkowy wpis w CV to pewnie też spoko, zawsze jesteś o jeden dyplom do przodu w stosunku do osób które jego nie mają.
Poszedłem tam trochę z czystej ciekawości i własnego rozwoju. Nie miałem szczerze mówiąc wielkich oczekiwań.

A skołczyłem studia z naprawdę
A jeszcze jako ciekawostka. Byli naprawdę fajni wykładowcy z dużych firm (poczytaj u siebie kto wykłada)
Facet który był dyrektorem w firmie Maersk (ci od konternerów) zorganizował na wyjazd do Hamburga. Zwiedzenia portu, miasta, impreza ;) musisz podpytać pewnie bardziej o kierunek którym jesteś zainteresowany jak u nich było, ale jeśli Transport i Spedycja na SGH to sie nawet nie zastanawiaj