Wpis z mikrobloga

Mam pytanie dla osób, którzy obracają gotówką miedzynarodową...
Czy jest jakaś możliwość, żeby jeśli dostanę wynagrodzenie w EURO, żeby nie było one przewalutowywane w moim banku iPKO? Chodzi mi o to, że przykładowo wystawiam fakturę w euro i chcę, żeby na moim rachunku bankowym były moje pieniądze w złotówkach + właśnie te pieniądze, z wynagrodzenia w EURO, czy da się tak zrobić? Może trzeba założyć jakieś konto/rachunek walutowy? Jak to wygląda, żeby nie zmieniała mi się owa waluta, gdy ktoś mi zrobi przelew w innej walucie niż polskie złocisze!? Da się zrobić tak, żeby mieć na koncie zarówno złotówki jak i inny rachunek z inną walutą? Z góry dzięki za pomoc!

#ekonomia #banki #bankowosc #zus #pieniadze #firma #podatki
  • 12
@Yakooo: a wracajac do pytania z tematu, to tak, można wypłacać Euro z bankomatów Euronetu, musisz też poinformować księgowość o tym rachunku, a przewalutowanie jest w sumie tylko na przelewanie pieniędzy z rachunku z jednej waluty na drugi, więc jeśli wynagrodzenie w EUR będziesz przelewał na prywatny walutowy w euro to nie będziesz miał po drodze przewalutowania
@Jakwarszawa: Chciałbym, żeby jak najtaniej wyszło, to, że jeśli wystawie fakturę w euro i będzie szedł przelew w EURO to chciałbym, aby te EURO nie zostało przewalutowane, lecz po prostu leżało na moim koncie bankowym, oddzielnie od gotówki PLN. No i żebym mógł to EURO bez problemu i dużego majątku wypłacić.
a wracajac do pytania z tematu, to tak, można wypłacać Euro z bankomatów Euronetu


@Jakwarszawa: Jeżeli nic się nie zmieniło w ostatnim czasie, to z bankomatów Euronetu nie można wypłacić euro. Część z nich oferuje możliwość kupienia w nich euro, ale to zdecydowanie nie jest to samo co wypłacenie euro.

Usługa ta polega na tym, że za złotówki można to euro nabyć po kursie narzuconym przez bankomat, który jest raczej mało
@edek-ecki: hmm, z bankomatu to może nie, bo interesuje mnie gotówka z większą ilością zer, ale chodziło mi ogólnie, czy można iść do banku i bez żadnego przewalutowania wypłacić sobie gotówkę w EURO?
Po prostu chciałbym:
1. Wystawić fakturę w EURO i przyjąć na konto bankowe pieniądze w EURO bez zbędnych opłat.
2. Mieć możliwość wypłacenia w EURO, bez zbędnych opłat.

Nie chcę żadnych przewalutowań, chcę otrzymać pieniądzę w EURO i chcę je mieć na koncie w takiej postaci oraz mieć możliwość ich wypłacenia kiedy tylko chcę bez żadnych innych koszt.
@Yakooo: a wracajac do pytania z tematu, to tak, można wypłacać Euro z bankomatów Euronetu, musisz też poinformować księgowość o tym rachunku, a przewalutowanie jest w sumie tylko na przelewanie pieniędzy z rachunku z jednej waluty na drugi, więc jeśli wynagrodzenie w EUR będziesz przelewał na prywatny walutowy w euro to nie będziesz miał po drodze przewalutowania


@Yakooo: na pewno Alior Kantor możesz tak zrobić, że się umówić na wypłatę