Wpis z mikrobloga

@Odbuta: Od czasu gdy moje doświadczenie w piwie przekroczyło równy tysiak, w zasadzie nie mam już ani takiej weny do poszukiwania czegoś nowego. Koniec końców większość jest podobna do siebie, a drobiazgi doznaniowe nie są aż tak istotne. :)
@Odbuta: W większości przypadków będzie to gra niewarta świeczki, ot "odfajkowanie" czegoś co "jest trochę podobne do tego i tamtego". Jedyne co chyba naprawdę jest godne rozważenia powyżej pewnego poziomu doświadczenia to połączenie konsumpcji z "tam", coś w rodzaju udania się do jakiegoś klasztoru, spróbowania browara od braciszków zagryzając serem ichniejszej produkcji, albo załapanie się na jakiegoś legendarnego bronka w miejscu jego produkcji czy coś w tym guście. ;)
@JesterRaiin kurde zazdroszcze, u mnie ponad 2,2k na liczniku i nadal lista tego, co chcialbym spróbować jest długa, a 99% smaków się nie powtórzyła :O. Może źle szukasz, albo ograniczasz się do małej puli?

@Odbuta u mnie nawet wyboru w Auchan nie ma zbyt xD 9/10 jakies sikacze, dobre to na palcach jednej ręki by policzył :(. Może Leclerc?
@nowik1492: E nie. Dużo się rozbijam po świecie i od dawna się bawię w ten proceder utrzymywania wątroby w stanie agitacji - pijałem sporo i do pewnego momentu to była świetna zabawa, ale teraz to już troszkę spowszedniało. Czego się nie napiję to "o... podobne totuj do...", choćby to był browar z ćwikły chrzanowej pędzony kiedy księżyc był krwawy w kapciach starożytnych druidów i przetrzymywany w beczce po kiszonej kapusty. ;)
@Odbuta: Auchan jest spoko, ale np. więcej fajnych porterów znalazłem w Auchan Express (czy jak nazywa się ta mniejsza imitacja Auchana). generalnie co sklep, to inny wybór :)
@nowik1492: Szczerze? Żadne. ;)
Jakieś 15 lat temu uciekłem w kierunku krzepkich, ciemnych piw od stoutów po portery i w tym się odnajduję. Wynalazki, cuda, piwa z czosnkiem, wiórkami czegoś tam, czekoladą, bakaliami mi nie podchodzą.
@JesterRaiin
No ja mówię właśnie o prawdziwym krafcie, ciemnych gęstych piwach, przecież nie o gównach typu amber czy co tam z czosnkiem bylo :).
Double Barrel Fluffernutter Black Aggie
Fionn
i cala reszta takich :).

A twoje top piwek ever?
@nowik1492:
Heh...
Zależy od pory roku, okolicy - wiela by opowiadać.
Powiem ci natomiast jaki mnie czeka interesujący eksperyment: mam ci ja na podorędziu piwo Brok Porter, który czeka na degustację już 18 lat. Krótko po tym jak zostało wprowadzone na rynek wpakowałem je do piwnicy i tak sobie czeka, czeka... ;)
@Odbuta: ale trzeba przyznać, że z sieciówek Auchan ma największy wybór i cała ścianka jest w miarę dobrze ułożona, stylami po kolei. Fakt faktem raczej ciężko tam znaleźć coś ciekawego, raczej same oklepane piwa, ale to raczej taka charakterystyka warzenia dla sieciówek.

U mnie w Carrefourze coś tam jeszcze szło kupić z kraftu, ale ostatnimi czasu dość mocno ograniczyli ofertę i gówno tak na prawdę mają. Zostają sklepy specjalistyczne i tyle..
W #auchan niby cała ściana piw kraftowych, regionalnych i importów a de facto trudno znaleźć cokolwiek ciekawego, ani jednego risa, z porterami też słabo ¯_(ツ)_/¯ u was tak samo?


@Odbuta:
Jakich piw kraftowych? Raczy pan żartować, jakieś koncernowe cudaki udające kraft i może ze 3 pinty/trzech kumpli, raduga i w zasadzie tyle.
Chcesz pan ścianę kraftu polecam Le Clerk.
A jak chcesz pan Risy to raczej Intermarche / specjalistyczne.