Wpis z mikrobloga

A co jak będziemy dokładać kolejny kolor?

@kirek: Hehe, Patrzcie jaki głupi.
- niech dla pieszych zielone miga na 10 sekund przed zmianą
- potrzebna zielona strzałka
- dodajmy odliczanie
- skrzyżowanie o
  • Odpowiedz
@MQs: ale się uczepiliście tego juniora, toż to nieistotny szczegół tego artykułu. Ok, to załóżmy że senior kazał mu pisać te abstrakcje! I przez decyzję seniora, klient nie podpisał umowy z firmą dla której senior pracuje ponieważ nie zdążyli dotrzeć z rozwiązaniem do klienta. I na co komu teraz ten kod z tymi abstrakcjami?
  • Odpowiedz
klient nie podpisał umowy z firmą dla której senior pracuje ponieważ nie zdążyli dotrzeć z rozwiązaniem do klienta

@kirek: To świadczy o słabych sprzedawcach, bo w każdej firmie w której pracowałem i o której słyszałem sprzedaje się głównie rzeczy których jeszcze nie ma i się to implementuje po podpisaniu umowy, a nie przed ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Strus: no bez jaj :D jeśli klienta ma do wyboru rozwiązania i firma A mówi że dostarczy rozwiązanie za miesiąc a firma B że dostarczy za pół roku, to którą wybierze?
  • Odpowiedz
@kirek: tą której sprzedawcy mu lepiej naściemniają - bo ani jedna ani druga nie dostarczy tego w terminie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Już widziałem projekty, które miały być dostarczone za 3 miesiące a zostały po roku i klient był zadowolony, nie da się stawiać łatwych odpowiedzi na złożone pytania w kontekście biznesu.
  • Odpowiedz
@Strus: Wiem i wcale nie dążę do jednoznacznej odpowiedzi, chcę tylko powiedzieć że bezrefleksyjna pogoń za czystą architekturą to pułapka w którą wpadamy:P że zabetonowanie się w stylu "ja piszę tylko czysty kod" jest po prostu nieefektywne :P ma to jakąś krztę sensu dla Ciebie?
  • Odpowiedz
@kirek: Nie ma lepszej szkoły programowania niż pisanie kodu dla siebie. Jak zespół opiekuje się systemem na produkcji to zrobi wszystko byle tylko nie fixować błędów o 3 w nocy, a jak już to w najmniejszym nakładzie.

A soft 'dla klienta' to brzmi jak softwarehousy i inne wynalazki i tu już sorry, można bardzo chcieć, ale zawsze może przyjść kierownik i powiedzieć, że trudno nie ma hajsu, wdrażamy tak jak
  • Odpowiedz