Wpis z mikrobloga

Serwus, apropo ostatniego wywiadu Lauren z Sapkowskim i premiery samego serialu naszło mnie kilka przemyśleń.

Andrzej Sapkowski jest chyba jedną z najbardziej niejednoznacznych postaci w polskiej kulturze. Środowisko graczy ma do niego pretensje (po części słuszne) o to, że ma niepochlebną opinię o grach i graczach, a przynajmniej tak można było to odczytać z jego wypowiedzi. Jednak, gdy Netflix wypuścił film z krótkim wywiadem, który Lauren przeprowadziła z Sapkowskim i nagle wiele osób przeżyło szok, że potrafi być naprawdę sympatycznym, miłym człowiek, który dodatkowo swoim angielskim zawstydziłby wielu z nas na tym portalu, co w jego wieku jest nie małym wyczynem(w czasach jego młodości ludzie raczej rzadko uczyli się angielskiego). Jakiś czas temu wypłynęła informacja o tym, że Andrzej wniósł pozew do sądu o dodatkowe pieniądze z praw do wiedźmina których udzielił CD Projektowi i ogólnie rzecz biorąc spadł na niego lincz internetu. Myśląc o tej sprawie warto mieć na uwadze, że wtedy jego syn chorował na raka i potrzebne były pieniądze na leczenie. Sapkowski był na tyle zdesperowany, że spróbował zdobyć pieniądze w taki sposób, ale kto z nas by nie próbował wszystkiego, aby uratować dziecko? Niestety nie udało mu się. Syn Andrzeja zmarł i w jednym z kolejnych wywiadów Sapkowski powiedział, że nie dba już o żadne pieniądze. Wyobraźcie to sobie, sprzedał prawa do swojego dzieła z grosze, stracił swoje dziecko (bez niego nigdy nie było by Wiedźmina), mimo prób zdobycia pieniędzy na leczenie nie udało się go uratować, wśród ogromnej rzeszy ludzi nie jest zbyt dobrze postrzegany przez swoje opinie, które swoją drogą podobno były sarkazmem. Facet stworzył wspaniały świat fantasy, a ma sporego pecha w życiu i mimo tego pecha potrafi być pogodny, jak na tym wywiadzie. Wśród ludzi, którzy go znają również ma opinie pogodnego i inteligentnego gościa. Naprawdę strasznie mi go szkoda, napisał fantastyczne postacie, fantastyczną opowieść z którą dorastałem ja i wielu innych ludzi, a mimo to ma bardzo zły PR ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie wiem jaki jest prywatnie, ale wydaję mi się, że nie zasłużył na taką nienawiść, jaką internet mu podarował. Wszyscy chwalimy się POLSKIM WIEDŹMINEM, a jego autora zdecydowanie za często mieszamy z błotem. Tyle z moich wypocin, a wy co w sumie uważacie?

#wiedzmin #netflix #sapkowski #seriale #przemyslenia
  • 7
Jakiś czas temu wypłynęła informacja o tym, że Andrzej wniósł pozew do sądu o dodatkowe pieniądze z praw do wiedźmina których udzielił CD Projektowi i ogólnie rzecz biorąc spadł na niego lincz internetu.


@Killziz: Czytałem w tamtym czasie opinię, choć nie sprawdzałem jej prawdziwości wszak to nie moja kasa, że Sapkowski był dogadany z Redami odnośnie dodatkowej kasy, po prostu jako spółka akcyjna nie mogli wypłacić tego ot tak sobie bez
@Killziz:
Nie daj się zwieść. Dariuszowi Ursyn Pieta-Adamkiewiczowi zmiękła rura, gdy się okazało, że ludzie już nie pławią się w jego splendorze, nie chcą z nim gadać, a kapóha zaczęła płynąć do innych niż jego własna kieszeni.

Póki trafiali się jeszcze jelenie, którzy uznawali go za dopust Boży, to to był zadufany i zapatrzony w siebie burak i zwykły cham, który manierami i postawą wobec tak środowiska literackiego jak i fanów
Naprawdę strasznie mi go szkoda, napisał fantastyczne postacie, fantastyczną opowieść z którą dorastałem ja i wielu innych ludzi, a mimo to ma bardzo zły PR ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Killziz: szczerze? według mnie ten zly pr wynika jedynie z głupoty jego czytelnikow. Ogladalem jego niby "kontrowersyjne" wypowiedzi z jakis konwentow czy wywiadow. I co? i nic #!$%@?. Koles po prostu jest bardzo inteligentny, sarkastyczny i ironiczny. Debile