Wpis z mikrobloga

Art. 1519a.

§1. Praca w święta w placówkach handlowych jest niedozwolona.

§2. Przepis [ust. 1] <§1> stosuje się także, jeżeli święto przypada w niedzielę.

§3. Praca w niedziele jest dozwolona w placówkach handlowych przy wykonywaniu prac koniecznych ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności.

Zmiany w art. 1519a wejdą w życie z dn. 22.02.2016 r. (Dz. U. z 2015 r. poz. 1220).

Art. 15110.
Praca w niedziele i święta
@ECMAlover: czyli wszystko się zgadza, jak mówią, że pracownik musi przyjść w święta albo chcą mu tego dnia wcisnąć urlop to januszex i tyle? Niby mam przepis przed sobą, ale potrzebuje potwierdzenia XD dziś będę gadać z szefem co tu się #!$%@? i nie chce z siebie zrobić debila
@PaniPyrka: mi tu pasuje to, ale ja sie malo znam. Nie znam stacji (chyba, ze jakiejs prywatnej, gdzies na ostatniej wiosce przed koncem cywilizacji), ktora by nie pracowala w niedziele, wiec zakladam, ze z tego powodu:

Art. 15110.
Praca w niedziele i święta jest dozwolona:[...]
przy wykonywaniu prac koniecznych ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności, w szczególności w:
[...]
zakładach świadczących usługi dla ludności,
@PaniPyrka: A Ty wiedziałaś w ogóle gdzie się zatrudniasz? ( ͡º ͜ʖ͡º) ;) Ja od razu po maturze też poszedłem pracować na stacji (niby na chwilę, przed studiami, a finalnie wyszło 14 miesięcy, jeszcze w trakcie 1szego roku). W tym czasie miałem "zaszczyt" walnąć dniówkę 11 listopada, nockę 24 grudnia, nockę Sylwestra i weekend majowy ( ͡º ͜ʖ͡º)