Wpis z mikrobloga

Nie wiem dla kogo zrobili ten serial. Dla ludzi którzy nie czytali książek jest zbyt chaotyczny, kilka linii czasowych i punktów widzenia, słabe wprowadzenie do świata itd. A dla czytających jest za dużo zmian fabularnych względem fabuły z książki, uproszczeń i dyskusyjnego castingu...Bazuje na opiniach ludzi, którzy dostali pierwsze 5 odcinków do recenzji jak coś i się już dzielą opiniami w necie ale recenzje które na chwilę złamały embargo zaczynają to potwierdzać. Średnia ocen 6/10 is coming. No ale kto by się spodziewał po tej niesamowitej ekipie scenarzystów w którym są same feministki z opisami na twitterze w stylu "patriarchy smasher" i "diversity is our strenght" xD
#wiedzmin #seriale #netflix
  • 13
  • Odpowiedz
"diversity is our strenght"


@budus2: Gdzie masz tą siłę w różnorodności w książkach? Raczej tam zostało pokazane to jako słabość ponieważ wszyscy ze sobą walczą od niepamiętnych czasów i się wzajemnie nienawidzą.
  • Odpowiedz
@stefan8800: No to niech Polacy zrobią lepszy. A nie czekaj już zrobili i wyszło jeszcze gorsze gówno. Tak więc można krytykować serial Netflixa i zagranica nawet ma do tego prawo, ale Polacy, którzy nie byli w stanie stworzyć porządnego serialu na bazie własnej książki, to powinni siedzieć cicho. Niestety przez kryzys w polskiej kinematografii, to mamy to co mamy.
  • Odpowiedz
@stefan8800: No i pewnie tak będzie, bo pierwszy sezon zawsze nie ma takiego finansowania i nie jest tak zrobiony jak być powinien, bo to jest nowość. Zdobyli doświadczenie, szlak został przetarty i zostaną pewnie naprawione błędy jakie się pojawiły w pierwszym sezonie.
  • Odpowiedz
  • 2
@stefan8800 > Bazuje na opiniach ludzi, którzy dostali pierwsze 5 odcinków do recenzji jak coś i się już dzielą opiniami w necie ale recenzje które na chwilę złamały embargo zaczynają to potwierdzać.

Możesz mi podać tę opinię i recenzje (z wyjątkiem tej z FT bo już ja widziałem) bo szczerze mówiąc wygląda to jakbyś sobie coś wymyślił.
  • Odpowiedz
@snow: na 4chanie ludzie pisali dając screeny z playera scen niepokazywanych nigdzie, teraz te tematy są archived i nie znajdę. Ale jak nie wierzysz to trudno i tyle. Czekam do 20 grudnia na oficjalne recenzje
  • Odpowiedz
@SpasticInk: To jest Twoja opinia, wydaje mi się, że w takich tematach jednak lepiej bazować na statystykach niż swoich - siłą rzeczy bardzo subiektywnych - odczuciach. Według ocen na imdb ST z grubsza trzyma poziom - https://www.ratingraph.com/tv_shows/stranger_things-239491/, a np. Daredevil wręcz zyskiwał wraz z kolejnymi sezonami - https://www.ratingraph.com/tv_shows/daredevil-221834/. Są oczywiście i przykłady w drugą stronę, Jessica Jones, Luke Cage i Punisher zaliczyli lekki spadek, no i był niesławny
  • Odpowiedz