Wpis z mikrobloga

  • 115
#oszukujo od wielu lat przy #wynajem #mieszkanie w #warszawa

Stały trick - piszą ogłoszenie z atrakcyjnym wynajmem mieszkania. Kiedyś umieszczali zdjęcia chyba jakichś pokojów na doby, teraz się wycwanili i mieszkania wyglądają jak zwykłe mieszkania, tylko w dobrej cenie, jak na szalejący wzrost cen wynajmu.

Jedyne rzeczy, po których można je rozpoznać, to wystawienie przez nowego użytkownika #olx oraz fakt że numer telefonu nie jest w koncie, tylko napisany paintem na zdjęciu (często jakimś końcowym, by nie było widać na podglądzie), żeby banowali tylko użytkownika, a nie cały telefon.

Z tego co pamiętam, oszuści każą się logować na ich stronie (co kosztuje 200 zł) i pewnie nigdy nie doprowadzają do obejrzenia mieszkania, którego zdjęcia są kradzione.

Trwa to od lat, zgłaszam takie konta za każdym razem, ale one wyrastają jak grzyby po deszczu i nie da się ich sensownie wyfiltrować. Dzisiaj rano przejrzałam olx i na 30 ogłoszeń, 20 to taki scam. Jobla można dostać ( ͠° °)

#zalesie
caslin - #oszukujo od wielu lat przy #wynajem #mieszkanie w #Warszawa 

Stały trick -...

źródło: comment_enaHiXIpXgCsapovAwoCsNggmMJy76J7.jpg

Pobierz
  • 14
@ludi889 nie dziwię się, jak pierwszy raz szukałam mieszkania, też dopiero przy tym odesłaniu na stronę z płatnym logowaniem się ogarnęlam. 3 lata później - dziwię się tylko że nikt nie zrobił z tym porządku
@caslin Mnie sam numer nie zdziwił - ludzie mają różne fetysze na Olxie, ale rozmowa w stylu:
-Ja w sprawie mieszkania, kiedy można obejrzeć?
-Proszę wejść na stronę
-No dobrze, ale chciałbym się spytać kiedy można obejrzeć
-proszę wejść na strone
-Nie ma możliwości zapłaty przy podpisaniu umowy?
-proszę wejść na stronę
Itp. Ogólnie motyw typu "nie obchodzi mnie co pan mówi proszę wejść na stronę". To była dla mnie czerwona lampka.
@caslin inny rodzaj tego oszustwa, to zamiast stronki karzą płacić "rezerwację". Przykładowo jest ładne mieszkanie i spoko cena, dzwonisz, a babka mówi, że ma 100 osób chętnych, ale jak wpłacisz małą zaliczkę to zarezerwuje akurat dla ciebie. Potem się okazuje, że 100 osób wpłaciło, a mieszkania oczywiście nie ma, bo podkradzione zdjęcia skądś. I niestety połowa ogłoszeń to taki scam.
@fezix
@caslin czasami też mówią, że akurat to mieszkanie już wynajęte, ale mają specjalny katalog z tanimi mieszkaniami w super stylu i cenie których nie wystawiają w necie i można je przeglądać tylko w ekskluzywnym katalogu na stronie, a właśnie dostęp do katalogu "tylko" 50-200 zł, no i przecież to super okazja, bo normalnie prowizja 1000 zł, a u nich tylko 200 i masz tyle mieszkań do wyboru od ręki. Niestety pewnie
@caslin: Dodam że numer popularny także na zachodzie. Niemal się naciąłem 2 razy jak wyemigrowałem i mój niemiecki był dość podstawowy - nie wiedziałem czy to norma w innym kraju że płacisz i wypełniasz jakieś kwestionariusze które są trochę niezrozumiałe.