Wpis z mikrobloga

Siema Mirki,
Jestem w trakcie zakupu #nieruchomosci i mam możliwość zdecydować się na odgrzewania podłogowe jeszcze przed wylewką.
W standardzie jest w kuchni oraz w łazience i chciałbym przeciągnąć je na cały salon by nie tracić miejsca na grzejnik.
Salon 25 m2 wraz z kuchnią.
Jaki powinien być koszt brutto? Pytam bo czuje że gość od dewelopera chce mnie wydymać na kasę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#budownictwo #budowa #remontujzwykopem #remont #ogrzewanie #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 10
@Sckb: Jestem zdecydowany aby zrobić po całości. Ale chce mieć możliwości negocjacji do realnej kwoty. Nie chce podawać zaproponowanej przez hydraulika wyceny ponieważ chętnie się dowiem jaki realny powinien to być koszt. Czy 2000, 3000, 5000 zł itd. Za ~20m2
@f4zzy: średnie ceny podłogówki to ok. 100-130 zł netto, w zależności ile m2, ilości obiegów i wielu innych składowych.
Tak jak wcześniej @Sckb: wspomniał: Jak robisz podłogówkę to warto pomyśleć o całości nieruchomości- w połączeniu z pompą ciepła może dawać wymierne korzyści z uwagi na niski parametr na zasilaniu. Pozostaje kwestia czy jesteś w stanie odpowiednio dużo wydać na początku za wygodę i ewentualny zwrot kosztów inwestycji w czasie.
@Napleton: sama instalacja podłogowa niewiele cenowo różni się od tradycyjnej z grzejnikami (jeśli nie robisz po kosztach). To samo jeśli chodzi o źródło ciepła. Trochę inaczej ma się to z robocizną...
Ale tak, @f4zzy: niech sobie przyjmie 120zł/mkw.