Wpis z mikrobloga

@pani_doktor_od_arszeniku: Dziękuję za miłe słowa :-) Na 40 facetów byłyśmy we dwie, więc niedużo nas. A Twoje 9 litrów to super wynik :-D Swoją drogą, ciekawe czemu tak mało kobiet oddaje. Czy zostały za młodu nastraszone, że z zasady są wątłymi istotami ze słabymi żyłami?
  • Odpowiedz
@wielkade: Z tego co zaobserwowałam, kobiety nie myślą nawet o tym, że mogłyby być dawcami. Powinnyśmy poprawić swój wynik frekwencyjny o około 20%, żeby zrównać się z niebieskimi. Moim skromnym zdaniem to zadanie do wykonania, kwestia odczarowania stereotypów, edukacji w szkołach i miejscach pracy. Mam nadzieję, że na mirko uda się namieszać. Dołącz do tagu #barylkakrwi, podniesiesz nam różowe statystyki :P
  • Odpowiedz
@wielkade: Podziwiam tych którzy oddają krew, ja w życiu bym się nie odważył, jak widzę igły to mdleję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzięki w imieniu swoim gdyż gdy byłem niemowlakiem to dostałem krew od kogoś innego :) Robisz dobrą robotę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Swoją drogą, ciekawe czemu tak mało kobiet oddaje.


@wielkade: Część kobiet waży za mało (<50kg). Jest też trochę wegetarianek i weganek, które odpadają na badaniach krwi. A cała reszta, która nie chodzi, pewnie nie wie, ile można za to dostać czekolady (;

Gratulacje (:
  • Odpowiedz
W pracy staram się namawiać kobitki. Niestety większość odpada, bo albo akurat okres, albo były u kosmetyczki i ban, albo po jakiejś chorobie. Generalnie zainteresowanie słabe. Jeżeli masz do wyboru zrobić brewki, albo oddać... Oczywiście nie generalizuję, ale chyba zbyt dużo osób uważa, że jak krew potrzebna, to się skombinuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@wielkade no to pięknie, ja jestem zielony na samą myśl o wycieczce na pobranie choć już jest lepiej bo doszedłem do tego że nie zaliczam zjazdu, ostatnimi czasy nawet nie muszę brać miejsca na leżance tylko krzesło wystarczy...
  • Odpowiedz
Że nie wspomnę o szybkich wizytach u specjalisty, rehabilitacji, sanatorium, regularnych badaniach, czy darmowych przejazdach w pakiecie :-D
  • Odpowiedz
@fimino: wniosek złożyłam jakoś w wakacje i chyba dwa razy w roku robią takie oficjalne wręczenie w naszym centrum. Pani do mnie zadzwoniła z zaproszeniem :-)
  • Odpowiedz