Wpis z mikrobloga

Oto w jaki sposób Politechnika Gdańska stara się o status uczelni dydaktycznej [dołączone zdjęcie].

Oprócz tego z przecieków które podają prowadzący z rady wydziału ETI jest wiele innych ciekawych pomysłów takich jak np. zakazanie studentom studiów dziennych pracy w czasie studiów.

Aż przypomina się stary klasyk: https://www.youtube.com/watch?v=Vj7bJSt7ERw&t=19

#pg #eti #student #zyciestudenta #gdansk #politechnika #politechnikagdanska #studbaza #nauka #polska #radosnatworczosc
studentzgdanska - Oto w jaki sposób Politechnika Gdańska stara się o status uczelni d...

źródło: comment_GT7DwIkWMx5otnerhaybCxj8v0sq1tYM.jpg

Pobierz
  • 18
@kamilspl: mówi się że PG chce za wszelką cenę zdobyć specjalny status uczelni i będą to chcieli wszelkimi sposobami, jak tylko się da, dlatego taka akcja. Dużo więcej póki co nie wiem oprócz tego że oprócz oczywistego wykreślania studentów na potęgę są inne pomysły tak jak napisałem.
@studentzgdanska: Z tego gadali na PG dwa lata temu, to chodzi o to, ze w uproszczeniu panstwo zmienilo algorytm wyliczajacy sposob przydzielania kasy na uczelnie panstwowe. Teraz najkorzystniejszym przelicznikiem jest chyba 13 studentow na prowadzacego, a dwa lata temu PG mialo chyba 18 i dlatego zaczela sie redukcja. Chodzi raczej tylko o hajs, a nie tam zadne statusy uczelni. Tez chodziwy wtedy plotki, ze beda wyrzucac ze 4 nieobecnosci na wykladach
@Kostexxx Wszystko rozchodzi się o Ustawę 2.0 i to że PG została uczelnią badawczą. Z jednej strony status ten daje dużo więcej kasy ale docelowo niejako wymusza zmniejszenie liczby studentów do około 10 na pracownika.
Redukcje studentów planowane są na większości z 10 uczelni badawczych dodatkowo właśnie wchodzimy w lata niżu demograficznego co pozwoli zredukować ilość osób które będą usuwane ( ͡º ͜ʖ͡º)
@studentzgdanska: UWr to samo ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dobrze że jestem na V roku, ale ci na I mają trochę #!$%@?. Jakby ta redukcja jeszcze była jakoś skorelowana z lepszą dydaktyka, ale nie - zmuśmy studentów do chodzenia na gównoprzedmioty i nie dajmy im możliwości dorobienia, a jednocześnie zredukujmy liczbę miejsc i kierunki na zaocznych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@studentzgdanska: Jan Daciuk <3 aż przypomniała się jego strona internetowa java shit... a co do pracy w czasie studiów to są prowadzący, którzy alergicznie na to reagują.

Ale wiem też, że na ETI jest bardzo mało doktorantów, większość idzie do pracy za 3-4 razy więcej pieniędzy. Ktoś mi kiedyś powiedział, że więcej zarabia się na kasie w biedronce niż na doktoracie na ETI. Zauważyłem też trend, że u mnie w korpo