Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Mały eksperyment społeczny. Załóżmy że na torach leżą dziecko i szczeniak. Wiele ludzi twierdzi że psy są lepsze od ludzi ale chce wiedzieć czy znajdzie to zastosowanie w praktyce. Możecie uratować tylko jedno ponieważ pociąg jest już blisko. Głosowanie w kom. Zachęcam również do argumentowania i zachowania kultury. Jeśli będzie z tego ciekawy materiał zrobię o tym krótki artykuł/opracowanie.
#glupiewykopowezabawy
  • 65
  • Odpowiedz
@zosiasamosia1 jasne że usprawiedliwiam.
Jeśli ma to oni powinni się nim opiekować A nie ktoś inny. Jeśli dopuścili do takiej sytuacji to jest to wyłącznie ich wina.
Btw za zaniedbanie prowadzące do ryzyka utraty życia i Tak utracili by prawa do opieki. Ergo dom dziecka
  • Odpowiedz
@Shaggy_dg: Tak tylko Ci zostawię do poczytania, coś mi poprzednio nie pykło.Prawo do życia w świetle Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej Prawo do życia należy do fundamentalnych praw każdego człowieka i zajmuje najwyższe miejsce w hierarchii dóbr chronionych w obowiązującym systemie prawnym1 . Prawo do życia wypływa z godności ludzkiej (art. 30 Konstytucji RP)2 . Życie ludzkie stanowi jedyne, niepowtarzalne i nieodtwarzalne dobro człowieka3 . Respektowanie prawa do życia jest warunkiem
  • Odpowiedz
@zosiasamosia1 zbrodni nie. Bezczynność tylko wtedy gdy nie jestem przyczyną lub częścią problemu.
Byłbym bardzo szczęśliwy gdybyś mi pokazała w którym miejscu nie mam racji według Ciebie. Chętnie zweryfikuje moje poglądy i przemyslenia
  • Odpowiedz
@Shaggy_dg: Jak już poczytałeś i masz podstawy do łamania najważniejszego punktu konstytucji naszego kraju to proszę bardzo możesz zaskarżyć Państwo Polskie o łamanie KON STY TU CJI.
  • Odpowiedz
@HaSSaN no ok. Jest taki zapis. I każdy tak twierdzi. Ale rzeczywistość pokazuję co innego. Oczywiście w skrajnych przypadkach ale pokazuję jak bardzo sztywne prawo nie ma sensu bo zawsze znajdą się sytuacje w których nie będzie się to dosłownie przekładać. Np kradzież. Wszyscy wiemy że jest zła i nie wolno tego robić. Państwo kara za kradzieże jednocześnie wysyłając szpiegów, których zadaniem jest kradzież nie tylko informacji, w świat ¯_(ツ)_/¯ życie
  • Odpowiedz
@Shaggy_dg: Rozmawiamy w tym momencie pomiędzy ratowaniem psa a człowieka także przytoczę Ci jeszcze raz najważniejsze zdanie z poprzedniego wpisu: Umiejscowienie standardu konstytucyjnego chroniącego życie w pierwszym przepisie rozdziału odnoszącego się do wolności i praw osobistych wskazuje na fakt nadrzędności życia ludzkiego wobec innych dóbr podlegających ochronie w polskim systemie prawa - także ratując psa zamiast człowieka złamałbyś prawo.
  • Odpowiedz
@zosiasamosia1:
Moim zdaniem dziecko, dlatego ze w przyszlosci gdy to dziecko dorosnie i dowie sie ze zostalo uratowane kosztem pieska, mozliwe ze w inny sposob "uratuje" nie jedno a wiecej istot np. psow.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zosiasamosia1: tu nie chodzi o wybór czy jest to pies czy dziecko (to akurat nie ma znaczenia) a o osobowość psychopatyczną. Nie ma tu też co szukać mniejszego zła. Poprawne odpowiedzi są dwie, albo nie robisz nic bo nie powinieneś jako człowiek mieć wpływu na śmierć albo ustawiasz zwrotnicę tak by pociąg się wykoleił - tak to powinno wyglądać by to testowe pytanie zaliczyć.
Moja odpowiedź jest zależna od tego,
  • Odpowiedz