Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Mały eksperyment społeczny. Załóżmy że na torach leżą dziecko i szczeniak. Wiele ludzi twierdzi że psy są lepsze od ludzi ale chce wiedzieć czy znajdzie to zastosowanie w praktyce. Możecie uratować tylko jedno ponieważ pociąg jest już blisko. Głosowanie w kom. Zachęcam również do argumentowania i zachowania kultury. Jeśli będzie z tego ciekawy materiał zrobię o tym krótki artykuł/opracowanie.
#glupiewykopowezabawy
  • 65
@Shaggy_dg: Rozmawiamy w tym momencie pomiędzy ratowaniem psa a człowieka także przytoczę Ci jeszcze raz najważniejsze zdanie z poprzedniego wpisu: Umiejscowienie standardu konstytucyjnego chroniącego życie w pierwszym przepisie rozdziału odnoszącego się do wolności i praw osobistych wskazuje na fakt nadrzędności życia ludzkiego wobec innych dóbr podlegających ochronie w polskim systemie prawa - także ratując psa zamiast człowieka złamałbyś prawo.
@zosiasamosia1:
Moim zdaniem dziecko, dlatego ze w przyszlosci gdy to dziecko dorosnie i dowie sie ze zostalo uratowane kosztem pieska, mozliwe ze w inny sposob "uratuje" nie jedno a wiecej istot np. psow.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zosiasamosia1: tu nie chodzi o wybór czy jest to pies czy dziecko (to akurat nie ma znaczenia) a o osobowość psychopatyczną. Nie ma tu też co szukać mniejszego zła. Poprawne odpowiedzi są dwie, albo nie robisz nic bo nie powinieneś jako człowiek mieć wpływu na śmierć albo ustawiasz zwrotnicę tak by pociąg się wykoleił - tak to powinno wyglądać by to testowe pytanie zaliczyć.
Moja odpowiedź jest zależna od tego, czy
@ManamanaTuriruriru nie znałem. Ale muszę poczytać bo zaskoczyłaś mnie twierdząc, że nie jestem psychopatą. Zaskakująco wiele razy słyszałem od innych że jest dokładnie odwrotnie. Ludzie bardzo często twierdzą, że jeśli potrafisz na coś spojrzeć obiektywnie i bez emocji, to na pewno jesteś psycholem i (moje ulubione) nie masz serca. Jedyny komentarz to xD Inna sprawa że jestem przekonany iż gdyby naprawdę postawić ludzi przed takim wyborem o jakim mówi op, zdecydowana większość