Wpis z mikrobloga

@Mietu: ja bym go podpieprzył. Ludzie oczekują oryginału, a dostają szajs. Napisz do paru wytwórni - rzucą się na kolesia jak sępy.
@stefan_pompka: @rss: @greenape: #!$%@?. ehh. zwrócił kasę, ok, źle zrobił, racja, ale po co od razu #!$%@?ć? nagle wszyscy legalni? rozumiem że jak się kupuje oryginał to się chce dostać oryginał, ktoś po prostu chciał sobie dorobić na lewo, zwrócił kasę, pewnie przeprosił. ja bym ewentualnie prosił o jakąś rekompensatę, a nie udawać wielkiego stróża prawa i legalności oprogramowania. pozdro
@Mietu: nie ma sensu - albo zakopią ("jesteś za acta, pewnie mieszkasz w dużym mieście i cię stać, a ja muszę mieć wszystkie nowe płyty/gry/filmy 2 dni po premierze, bo umrę, a mnie nie stać, więc piracę!!!1111one"), albo wykopią, ale w sumie nie będzie to ostrzeżeniem dla nikogo, a koleś sam z siebie to zwyczajnie zignoruje.
@c2V4: Dlatego mówię, żeby nie zgłaszać tylko najpierw grzecznie powiedzieć żeby przestał sprzedawać. To nie jest pobieranie nielegalnych materiałów, tylko sprzedaż ich - zarabianie na tym i oszukiwanie ludzi.
@c2V4: Rekompensatę, czyli łapówkę za milczenie? Jest to oczywiście jakiś pomysł. Ale sytuacja jest identyczna jak z kupnem samochodu z cofanym o 200 000 km przebiegiem: to po prostu oszustwo.
@c2V4: no ale wiesz 'nagle wszyscy legalni' to nie argument, wiadomo że każdy z nas coś ściąga na swój użytek, ale wystawianie szajsu na allegro to lekka przesada. Gość dalej ma tą samą aukcję wystawioną i ludzie dalej kupują. A ja nikogo nie mogę ostrzec, bo przeciez kochane allegro dba o dobro kupujących i dlatego ich nicki są zakryte ;)
@c2V4:

po co od razu #!$%@?ć? nagle wszyscy legalni?


Po to, że jak ktoś chce pirata to i tak go ściągnie, a jak chce oryginał to wybierze np. coś z Allegro (i zostanie oszukany). To zwykłe oszustwo, niczym się dla mnie nie różni od sprzedawania pendrive'ów 13850952TB za 20zł.

Poza tym - co cię aż tak zabolało? -.-
@Mietu: już poprawiłem swoj komentarz, nie wiedziałem że to jest sklep, myślałem że po prostu jakiś biedny student sprzedaje krążki Perfectu i Kombi.
@stefan_pompka: no niestety piracą, jak mu wypisałem listę 10 rzeczy co jest nie tak w tej płycie to wymiękł od razu i odpisał że nie ma co się kłócić z takimi argumentami. Oczywiście płytę chce z powrotem pewnie żeby wciskać ją dalej