Wpis z mikrobloga

Sytuacja prawdziwa, możecie wierzyć możecie nie. Ale liczę na jakieś sensowne informacje.
Rozmowa telefoniczna, iphone 8 do iphone7. Rozmawiamy normalnie i w pewnym momencie zauważam ze rozmówca nie reaguje na moje pyatania. To znaczy ja pytam „słyszysz mnie”, „słuchasz co mowie”, a ten swoje. Po pewnym czasie zorientowałem się, ze rozmówca tak jakby powtarza to samo co jakiś czas temu. Tak jakby w pętli odtworzyła się jego wypowiedz. Rozlączyłem się i zadzwoniłem drugi raz. Okazało się, ze po jego stronie ja się rozlączyłem już jakiś czas temu - połączenie bylo przerwane od kilku minut. Mi natomiast tak jakby odtworzyło się nagranie jego wypowiedzi sprzed kilku minut.

Jest na to jakieś logiczne wyjaśnienie? To iphone nagrywa? Telefon jest na podsłuchu? Jakaś usterka sieci?

Proszę o jakiekolwiek info.
#iphone #apple #telefony #technologia #afera ?
  • 13
@Conner Nie wiem o co w tym chodzi, ale miałem podobnie. Z tym, że u mnie powtórzone zostało kilka ostatnich słów rozmówcy i połączenie automatycznie zerwało.
@furia_pawiana: @erjan: nie wymyślajcie panowie bzdur, jeśliby nawet służby miały w tym interes, by podsłuchiwać randomów z wykopu, to raczej nie emitowaliby zwrotnie zarejestrowanych rozmów w eter, prawda?
Takie awarie się zdarzają i tyle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: w takim razie jak wyjaśnisz powtórzenie przynajmniej kilkudziesięciu sekund rozmowy? Buforowaniem na pewno nie. Poza tym to nie jest zwrotne tylko prawdopodobnie błąd , który od czasu do czasu gdzieś występuje i objawia się w taki właśnie sposób.
@Jarek_P: Nie spodziewam się ze jest jakaś konspiracja za tym czy ze CBA mnie śledzi :). Ale nie jest no normalne ze telefon powtarza ostatnie kilka minut wypowiedzi rozmówcy.
@Conner: nie no, normalne to to na pewno nie jest. Ale i nie popadajmy w paranoję, awaria jakaś była na sieci i tyle. Rozmowy są transmitowane w formie cyfrowej, coś gdzieś się przydławiło, strumień został zbuforowany i potem go wypluło, tak bym to widział.
@Jarek_P: ale ja nie twierdzę, że ktoś podsł#!$%@? randomów z wykopu. Mają wszystko w chmurze, a jak potrzebują to ściągają. Ale zgadzam się, że to była awaria ( ͡~ ͜ʖ ͡°)