Wpis z mikrobloga

@MartinoBlankuleto: Martwi mnie jedna rzecz, bo ludzi wpadaja w pewna plapke myslenia, ze jesli ktos dostal Nobla to zna sie na wszystkim. Pani Tokarczuk z pewnoscia zna sie na literaturze i potrafi pisac wspaniale ksiazki. Ale czemu mielibysmy z tego powodu sluchac jej jesli chodzi o przyjmowanie uchodzcow czy o to z jakiego zrodla powinnismy pozyskiwac energie? Dokladnie to samo robi Walesa czy Holdys, a antypisowskie media ich chetnie cytuja.
  • Odpowiedz
@MartinoBlankuleto: Z tego co widzę, to na razie Pani Tokarczuk jest wręcz klonem Wałęsy. Chyba tak właśnie wybierane są pionki do wpływania na narody, niezbyt inteligentne, ale nie znające poczucia wstydu.
  • Odpowiedz
@pwone: to samo jest z argumentowaniem wielu spraw opiniami czy cytatami Einsteina. Einstein znał się na fizyce i tutaj należy go słuchać. Reszta opinii Einsteina jest warta tyle samo, co wypowiedzi braci #!$%@? albo Taco Hemingwaya.
  • Odpowiedz
@pwone: @GoodPain: @Wangog: podazajac zawaszym mysleniem nikt nie ma prawa wypowiadac sie o czymkolwiek co nie jest związane z zawodem jakim wykonuje. Czyli jeśli nie jesteś specjalistą od podatków nie możesznigdy wypowiadac sie o podatkac w twoim kraju, jak nie jesteś politologiem nigdy nie mozesz siewypowiadac o polityce swojego kraju, jak nie jestes seksuologiem nigdy nie mozesz sie wypowiadac na temat relacji damsko-meskich. Nie sądzicie, ze
  • Odpowiedz
@kfiatek_na_parapecie: Wypowiadać swoje opinie oczywiście może. Nie o to mi chodziło. Chodziło mi o to, że jak dostała nobla z literatury to niekoniecznie na wszystkim się tak dobrze zna jak na literaturze, wiec nie należy jej słów traktować jako prawdę objawioną tylko dlatego, że dostała nobla.
  • Odpowiedz
@kfiatek_na_parapecie: a gdzie ja zakazuję ludziom wypowiadania się? Pokaż mi. Dla mnie nawet mistrz w sprincie 12-latków może się wypowiadać na temat rynku nieruchomości w Nambii albo o czarnych dziurach. Stwierdzam jedynie, że jego słowa nie zyskują na wiarygodności z powodu bycia mistrzem w sprincie i są warte tyle samo, co opinie Maćka Maleńczuka w tych tematach.

A to częsty zabieg w dyskusjach. Wyciągamy jakieś słowa Einsteina na temat rynku
  • Odpowiedz