Wpis z mikrobloga

co brzmi dziwniej, słowo "prawnik" w stosunku do kobiety czy "prawniczka"?


@NieBojeSieMinusow: a jak piszesz prezydent Chorwacji, czy prezydentka Chorwacji? Każda koleżanka po aplikacji ma napisane na tabliczce adwokat lub radca prawny ew. prawnik, żadna nie ma prawniczka czy adwokatka. Zwracasz się prawnik lub pani prawnik, feministek na szczęście nie ma bardzo dużo w tym i tak rakowym zawodzie. Uszanuj to i zajmij się poważniejszymi rzeczami.
@djtartini1:

a jak piszesz prezydent Chorwacji, czy prezydentka Chorwacji?


meh, dzisiaj prezydent, za 5 lat prezydentka, jezyk się zmienia :)

Każda koleżanka po aplikacji ma napisane na tabliczce adwokat lub radca prawny ew. prawnik, żadna nie ma prawniczka czy adwokatka.


trudno mi uwierzyć, że nie masz koleżanek identyfikujacych się jako kobiety, ale nie wiem skąd jesteś więc nie będę oceniał xD

feministek na szczęście nie ma bardzo dużo w tym i
trudno mi uwierzyć, że nie masz koleżanek identyfikujacych się jako kobiety, ale nie wiem skąd jesteś więc nie będę oceniał xD


@NieBojeSieMinusow: To, że ktoś ma napisane adwokat to nie znaczy, że nie jest kobietą.
Nie ja z niczym nie walczę, tylko przedstawiam fakty jak jest rzeczywiście, Ty walczysz z faktami jakby to było coś dziwnego i nienaturalnego, natomiast nie spotkałem się z żadną kobietą, która ma napisane adwokatka na wizytówce
@Andreth prof. Bralczyk, w którymś wywiadzie stwierdził, że takie feminizowanie słów niekoniecznie przynosi zamierzony efekt, A w dodatku często brzmi po prostu komicznie, na przykład "wrogini" xd