Wpis z mikrobloga

Brzmi normalnie. A już na pewno lepiej, niż że "wybranką jest prawnik".


@Andreth: Nie wiem w jakim towarzystwie się obracasz, ale "prawnik" brzmi jak najbardziej normalnie. Mam trzech prawników w bliskiej rodzinie i jednym z nich jest kobieta (moja ciocia). Zawsze mówi się na nią, że jest "prawnikiem" i nigdy z tego powodu nie było żadnych problemów i nieporozumień, bo sama też tak o sobie mówi. Moja siostra pracuje w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Typowe dla lewactwa. HEHE NARODOWIEC GEJ HEHE LUBI W DUUUUPAAALAAA KRYPTOGEEEEEJ MA HOPAKA

HEHEHE

gardzę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andreth: Nie, wybranka, bo prawnikiem może być mężczyzna i kobieta. Chyba że masz coś przeciwko kobietom prawnikom. Polecam wrócić do szkoły i nauczyć się w końcu języka, to może byś nie miała takich dylematów.
  • Odpowiedz
@djtartini1: A jak powiesz? Pani pokojowy czy pokojówka, pani sprzątacz czy Sprzataczka, pani pielęgniarz czy pielęgniarka, pani steward czy stewardessa, pani ekspedient czy ekspedientka...
  • Odpowiedz
@Kefirowa1: a jak powiesz adwokat, czy adwokatka? Notariusz czy notariatka? Nie znam się na tamtych zawodach odnoszę się do konkretnej bzdury i kłamstwa, że kobiety prawnik tak się niby określają jak powużej.
  • Odpowiedz
notariuszka


@Jakastaka: Nigdy nie spotkałem się też z tym, żeby notariusz się tak określał, wolą po prostu pani notariusz, może brzmi lepiej. Choć to i tak jest mniej sztuczna konstrukcja niż adwokatka.
  • Odpowiedz
@djtartini1: Mam takie pytanie... Taka kobieta - notariusz co to się tak określa... Byłaby zadowolona, że napisałeś "notariusz określał" zamiast notariusz określała? Jak sądzisz? Tak z ciekawości pytam.
No i na czym polega większa sztuczność adwokatki niż notariuszki? Ja tam żadnej różnicy nie widzę.
  • Odpowiedz
@Jakastaka: Nie wiem, nie jestem kobietą, ale moje koleżanki panie adwokat wolą być tak określane niż "adwokatka", które według powyższych komentarzy jest normalne i bardzo często używane, ale nigdy się z nim nie spotkałem. Może kojarzy się z jakimś ciastkiem na bazie adwokatu, ale to moje przypuszczenie. Przy czym notariuszka też nigdy się nie spotkałem, mnie bardziej pasuje ale to moja opinia. Tak samo jak określenie "kierownica" na panią kierowcę,
  • Odpowiedz
@Jakastaka: pani adwokat, notariusz, radca prawny( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym, nikt nie mówił o tym, że "adwokat określał" tylko normalnie "pani adwokat określała" odmiana czasownika jest póki co normalna, dopóki feministki jej nie zepsują.
  • Odpowiedz
A jak powiesz? Pani pokojowy czy pokojówka, pani sprzątacz czy Sprzataczka, pani pielęgniarz czy pielęgniarka, pani steward czy stewardessa, pani ekspedient czy ekspedientka...


@Kefirowa1: Bo nie ma żadnego problemu, gdy nazwy zawodów niskopłatnych i mało prestiżowych określane są formami żeńskimi. Ale te kojarzące się z prestiżem czy władzą - o, co to, to nie! Zaraz mamy pytlowanie, że to "nienormalne" i ogólne męskie wapory i histerię

Pierwsze słyszę o tym jakoby komuniści w jakiś sposób odpowiadali za wyparcie tych tzw. "feminatywów", można prosić o jakieś opracowanie w tym
  • Odpowiedz