Wpis z mikrobloga

bo niemieckiego władze nie udają, ze nie popełniały zbrodni.


@ZaplutyKarzelReakcji: I tu dochodzimy do sedna. Niemieckie władze są odpowiedzialne za zbrodnie, polskie już nie koniecznie. Przykład? Jedwabnem. Polska wtedy nie istniała, Polacy nie mieli władzy nad tym terenem, dlaczego więc prezydent Polski przepraszał za zbrodnię? Mojej rodziny tam nie było, moich znajomych tam nie było, mojego państwa tam nie było. Nie wiem dlaczego miałbym za to przepraszać.
@KonradLuzik: właśnie przeczytałem. I widzę, że jedna strona mówi rzeczowo i konkretnie o polskich przewinach, a druga kultywuje mit Mesjasza narodów i nie dopuszcza myśli, że Polacy mogli w przeszłości popełnić jakaś zbrodnię
@ZaplutyKarzelReakcji @Kuklak: nie, nie i #!$%@? jeszcze raz nie! Po co się przyznawać? Do czego? W interesie Polski i naszego imienia jest kontrolować narrację, że jesteśmy dobrzy i zajebiści. Po cholerę dać się wmanewrować w "przyznawania".

Jak typowy, słaby człowiek, który ma poczucie winy nie wiem skąd zakodowane, chcesz oddać narrację w obce ręce i tańczyć jak Ci zagrają.

GAMONIU (do wszystkich wykopków)!! Tu nie chodzi o to kto ma rację,
@sezamus: O! To tak jak u ruskich. Udawać, ze nic się nie stało, milczeć i uważać, ze w ten sposób wszyscy kupią narracje o kryształowym narodzie. Dorośli, a jednak jak dzieci.

Ty serio myślisz, ze na zachodzie nikt nie wie o pogromach czy obozach po 1945 r? BBC nawet dokumenty o tym nakręciło ( ͡° ͜ʖ ͡°) to udawanie jest skierowane tylko do polskich obywateli.